Jak zapakować perfumy na prezent?

Co podarować rodzicom, rodzeństwu, partnerom albo przyjaciołom? To odwieczny problem każdego z nas podczas na przykład świątecznej zawieruchy. Przygotowania do czyichś urodzin, imienin, chrztu, komunii, wesela albo jakiejś uroczystości, na której pasowałoby podarować komuś prezent, zawsze są pełne emocji. Co wybrać, czym się kierować? Czy może posłuchać kogoś, kto zna preferencje tej osoby czy iść totalnie na żywioł? Dziś nieco informacji, ale nie temat „co” tylko „w co” spakować podarek, jak go ozdobić i co w przypadku jeśli nasz wybór padł na perfumy. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka wskazówek na ten temat.

Wybierz odpowiednią teczkę lub pudełko na perfumy

To w czym otrzymujemy prezent czasami jest stawiane na równi z tym, co znajduje się w środku. Dlatego opakowanie prezentu jest nie tylko zwykłym dodatkiem i materiałem do przeniesienia podarunku w stanie nienaruszonym, ale można patrzeć na niego pod względem „drugiego prezentu w jednym”. Wybór odpowiedniego pudełka lub torebki prezentowej zazwyczaj skłania do zastanowienia się dla kogo jest pakunek i w jakim wieku jest osoba obdarowywana.

Wiadomo, że dla dojrzałego mężczyzny nie wybierzemy różowej torebki z gwiazdkami, tylko przeznaczymy ją raczej dla dziewczynki w wieku dziecięcym. I tak samo na odwrót – eleganckie pudełko z kokardą weźmiemy pod uwagę pakując zegarek dla osoby dorosłej, niekoniecznie włożymy tam farbki do malowania dla dzieci.

Czasem gdy chcemy wielu osobom sprezentować to samo lub bardzo podobną rzecz, to dobrym wyborem będzie przezroczysty celofan z jakimś motywem. Ewentualnie można zdecydować się także na papier pakowny, gdzie już sama zabawa wynika z tego, że trzeba go wręcz rozerwać, aby dowiedzieć się co się w nim znajduje.

Dodaj wstążki i ozdoby

Sam prezent opakowany kolorowym papierem będzie wyglądał dobrze, ale nie zachwycająco. Ważny jest także przemyślany wybór wstążki do obwiązania prezentu. Używane ozdoby do pakowania powinny być w kolorach pasujących do papieru lub pudełka, na których je będziemy umieszczać.

Zazwyczaj na święta Bożego Narodzenia królują kolory czerwieni, zieleni, złota i srebra. Pamiętajmy, żeby korzystać z nich z umiarem i w dobrym guście. Jeśli opakowanie prezentu musimy dobrać do innej okazji – urodziny, imieniny, ślub czy rocznica jakiegoś wydarzenia, to wtedy często można kupić już gotowe, ozdobione pudełko lub torebkę.

Każda okazja zazwyczaj miewa już swoje barwy lub narzuca je osoba, której dotyczy uroczystość. Czasem urodziny odbywają się w danym stylu – na przykład impreza przebierana w formie stylizacji na postacie z filmu. Wtedy możemy pofantazjować i oprócz samego kostiumu przyozdobić też prezent w podobnej formie. Zobacz śliczne perfumy damskie na prezent.

Zadbaj o bezpieczeństwo perfum

Sprawa ma się nieco inaczej, kiedy chcemy podarować perfumy na prezent. W takim przypadku oprócz samej otoczki, która oczywiście powinna być piękna, to należałoby zadbać także o bezpieczne pakowanie perfum. Co to znaczy? Jak dobrze wiemy, perfumy są przechowywane w szklanych flakonach, więc prawdopodobieństwo ich stłuczenia jest większe niż w przypadku plastikowych lub materiałowych prezentów. Dlatego najlepiej jest umieścić perfumy w pudełku wyłożonym miękkim, odpornym na wstrząsy wypełniaczem, który zabezpieczy je w razie niekontrolowanego upadku bądź przesunięcia.

Jeżeli decydujemy się podarować perfumy na prezent w torebce, to warto zabezpieczyć je także od spodu, gdyż w razie postawienia ich na jakiejkolwiek powierzchni będą asekurowane przed stłuczeniem. W przypadku włożenia kilku sztuk do tej samej torebki należałoby także pomiędzy flakony umieścić coś, co pozwoliłoby im nie zostać naruszonymi. Tak proste, a bardzo skuteczne metody pozwolą na bezpieczne pakowanie perfum, dzięki czemu nasz prezent trafi do osoby obdarowywanej w 100% nieuszkodzony.

Personalizuj opakowanie na perfumy

Chociaż może wydawać się to trudnym zadaniem to nie jest wcale ono nie do wykonania. W przypadku personalizacji co do płci, to już perfumy mówią o tym same za siebie. Zdarzają się co prawda zapachy unisex, ale zwykle kupuje się takie, które z góry są przeznaczone dla kobiet lub dla mężczyzn. Jak zatem można spowodować, aby prezenty z perfumami mogły jeszcze bardziej wyrazić, że są przeznaczone dla konkretnej osoby? Jeżeli szukasz pięknych perfum na prezent dla bliskiej osoby to zapraszamy na: https://www.swiatzapachu.pl/

Personalizacja prezentu to nie tylko on sam w sobie, ale właśnie także jego opakowanie. Umieszczając zapach w jasnym papierze o złotych lub srebrnych, delikatnych motywach od razu przywodzą na myśl kobietę delikatną, która mogłaby otrzymać kwiatowy, słodki zapach. Natomiast opakowanie prezentu w pudełko o barwach ziemistych powodują skojarzenia z flakonem perfum dedykowanym mężczyźnie, który jest pewny siebie i lubi tym emanować. Każdy może mieć oczywiście inne wnioski, ale pewne schematy bardzo często się sprawdzają, a wykorzystywanie ich jako opakowanie prezentu nie jest niczym nietaktownym.