Kolagen naturalny – w jaki sposób można pobudzić jego syntezę i suplementować?

Obecnie prawie na każdym kroku słyszymy donośnie głosy specjalistów odnośnie tego, jak ważnym białkiem dla naszego organizmu jest kolagen. Nie da sie bowiem ukryć, że spełnia on wiele, istotnych ról, choć większość z nas kojarzy go głównie z tym, że skutecznie może on zahamować postępujące procesy starzenia się skóry. Niemniej jednak to właśnie kolagen jest odpowiedzialny za poprawne funkcjonowanie naszych stawów oraz ścięgien, a także usprawnia przepływ substancji odżywczych do komórek naszego ciała. Naturalnie jest on również produkowany przez nasz organizm, jednak wraz z wiekiem produkcja ta znacznie spowalnia. Zatem jak pobudzić syntezę naturalnego kolagenu i jak go suplementować?

Kolagen naturalny – co warto o wiedzieć o tym dobroczynnym białku?

Kolagen naturalny to określenie, które oznacza nic innego, jak tylko białko, które jest wytwarzane przez nasz organizm. Największy i szczytowy okres jego produkcji ma miejsce do 25 roku życia. Po upływie tego czasu, nasz organizm nie ma już odpowiednich zdolności i predyspozycji do tego, by produkować kolagen z takim natężeniem jak wcześniej. Co więcej, istnieje wiele czynników, na które my sami mamy wpływ, a jednocześnie one zaburzają naturalną syntezę tego białka. W momencie kiedy nie stronimy od używek – w szczególności papierosów, a także nie stronimy od eksponowania naszego ciała na promienie słoneczne, wówczas samodzielnie doprowadzamy do niszczenia kolagenu w organizmie. Wiele osób z pewnością może się zastanawiać, czy naturalny kolagen można w jakikolwiek sposób uzupełnić? Jest on bowiem produkowany przez nasz organizm, a znalezienie takiego odpowiednika praktycznie graniczy z cudem.

Kolagen izolowany ze skór ryb morskich – odpowiednik kolagenu produkowanego przez organizm

Okazuje się, że nawet naturalny kolagen można uzupełniać i suplementować, a tym samym pobudzać jego naturalną syntezę. Niemniej jednak w tym celu warto wybierać jedynie renomowane produkty, które zawierają w swoim składzie kolagen rybi jak np. Kolagen Graphite. Dlaczego? Otóż naukowcy dowiedli, że kolagen izolowany ze skór ryb morskich, posiada najbardziej zbliżoną budowę do białka, które jest naturalnie produkowane przez ludzki organizm. Co więcej, cechuje się on także największą przyswajalnością, więc jest w stanie szybko przedostać się do głębokich warstw skóry oraz tkanek stawowych i rozpocząć w tam swoje dobroczynne działanie. Pamiętajmy jednak, że nie warto wybierać produktów, które zawierają hydrolizowany kolagen rybi. Hydrolizat to nic innego, jak zmielona papka włókien kolagenowych, które nie posiada już aktywności biologicznej i zostanie szybko wydalona przez nas organizm.

W jaki sposób suplementować naturalny kolagen?

Suplementacja kolagenu naturalnego nie jest skomplikowana. Wiele również zależy od tego, na jaki preparat się zdecydujemy. Jednocześnie warto tu zaznaczyć, że najważniejszą kwestią staje się nic innego, jak tylko regularność. To właśnie przy rzetelnym stosowaniu kolagenu będziemy mogli szybko i sprawnie zauważyć pierwsze efekty jego działania. Powinniśmy się więc dokładnie zapoznać z ulotką dołączoną od poszczególnych produktów, a także dobrze zapamiętać zawarte w niej zalecenia. Stosując się do nich, nie tylko zagwarantujemy sobie szybkie, ale także i efektywne działanie. Naturalna synteza kolagenu w naszym organizmie zostanie odpowiednio pobudzona, a jego niedobory zostaną uzupełnione. Pierwsze efekty takiej kuracji – przy regularnym stosowaniu – pojawiają się w niezwykle krótkim czasie.