Pasty i tłuszcze do zabezpieczania butów

Naturalna skóra jest najbardziej wymagającym materiałem – właściciele butów z tego tworzywa doskonale o tym wiedzą. Aby mogły zachować elegancki wygląd, wymagają właściwej pielęgnacji z użyciem kosmetyków wysokiej jakości.

Naturalna skóra jest najbardziej wymagającym materiałem – właściciele butów z tego tworzywa doskonale o tym wiedzą. Aby mogły zachować elegancki wygląd, wymagają właściwej pielęgnacji z użyciem kosmetyków wysokiej jakości.

Pasty do butów

Zadaniem past do butów jest ochrona i pielęgnacja powierzchni obuwia, aby mogło zachować piękny wygląd na dłużej, a jednocześnie – żebyśmy mogli nosić nasze ulubione buty przez długi czas. Pasty do butów tworzą na powierzchni materiału barierę, która chroni buty przed wilgocią, błotem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Warto zaznaczyć, że bariera pozwala skórze oddychać i odprowadza wodę na zewnątrz – buty pozostają suche, co ma pozytywny wpływ na komfort noszenia takiego obuwia. Pasty do butów chronią także cholewki przed otarciami, uderzeniami i zarysowaniami. Ponadto, nadają skórze blasku i połysku, a także przedłużają trwałość obuwia.  

Aby jednak pasty do butów działały tak, jak powinny, należy używać ich we właściwy sposób. Zanim nałożymy produkt na obuwie, musimy oczyścić je ze wszystkich zanieczyszczeń i osuszyć. Buty muszą być czyste i suche, ponieważ, w przeciwnym wypadku, brud wniknie jeszcze bardziej w strukturę obuwia i nie będzie można go już usunąć. Po nałożeniu produktu buty zostawiamy do wyschnięcia, a na sam koniec szczotkujemy przy użyciu delikatnej szczotki. Dodatkowo możemy wypolerować buty ściereczką.

Tłuszcze do obuwia

Tłuszcze do obuwia mają takie samo zadanie, co pasty do butów – zabezpieczenie obuwia przed przedwczesnym niszczeniem i starzeniem. Jest to bardzo istotne, szczególnie w przypadku naturalnych materiałów.

Tłuszcze do butów mają w składzie duże ilości wosków i olei – tym samym mają właściwości regenerujące i pielęgnujące. Regularne stosowanie tłuszczów do butów skóra nie przemaka i przepuszcza wody do wewnątrz. Ma to pozytywny wpływ na komfort użytkowania obuwia, co daje się odczuć szczególnie jesienią i zimą. 

Ponadto, tłuszcze do butów odżywiają naturalną skórę oraz nadają jej miękkości i blasku. Tym sposobem skórzane obuwie będzie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tak jak pasty do butów, tłuszcze powinny być używane regularnie. Dzięki temu będą mogły pełnić swoją funkcję i będą skuteczne.

Wysokiej jakości akcesoria do obuwia, takie jak pasty do butów, tłuszcze lub szampony do obuwia sprawiają, że nasze buty dłużej zachowują swoją trwałość i piękny wygląd. Warto stosować je regularnie, aby mogły służyć naszym butom i abyśmy mogli dłużej się nimi cieszyć!