Stylowe spinki do krawata – na jaką okazję?

Spinki do krawata to absolutna klasyka męskiego stylu. Elegancki dodatek nie tylko zadaje szyku, ale też ma praktyczny wymiar – zapobiega wydostawaniu się krawat spod marynarki. Dowiedz się, na jakie okazje spinka okaże się nieodzownym elementem męskie stroju, a także poznaj różne rodzaje tego elementu męskiej biżuterii.

Spinka do krawata – kiedy warto ją założyć?

Wiele okazji wymagają od mężczyzn założenia garnituru – wesela, bankiety, bale, rozmowy o pracę w dużych firmach, wystąpienia publiczne i wiele innych sytuacji, w których nie wypada pojawiać się ubranym w casualowe ciuchy. Spinki do krawatu to element biżuterii, który z niezwykłą elegancją dopełnia elegancki męski look. W dodatku może korespondować z innymi akcesoriami, np. spinkami do mankietów czy klamrą od paska.

Jeśli chcesz podkreślić swój styl, zawsze możesz zdecydować się na ten dodatek. Jednak szczególnie sprawdzą się, kiedy zależy Ci na tym, aby krawat zawsze pozostawał na swoim miejscu, a więc na weselach, balach czy bankietach. Spinka zapobiegnie wpadaniu krawata do talerza w czasie spożywania posiłków przy stole, krawat nie będzie też nadmienię przeszkadzał w czasie tańca.

Spinka do krawat to dodatek będący kwintesencją męskości – jest nie tylko elegancka i szykowna, ale też praktyczna.

Wsuwana spinka do krawata

Wsuwana spinka do krawata to absolutna klasyka. Dzięki niej podkreślisz to, że męska elegancja to przede wszystkim minimalizm, a w tym przypadku jak w żadnym innym, mniej znaczy więcej. Wystarczy wsunąć ją za plisę koszuli, obejmując również krawat, by móc cieszyć się wygodą i stylem.

Zaciskowa spinka do krawata

Zaciskowe spinki do krawata to nowocześniejsze rozwiązanie. Zakłada się je nieco łatwiej, dzięki czemu możesz zawsze zdjąć ją, kiedy przestaje być potrzebna. Zapewniają też bardzo pewne i stabilne utrzymywania krawata. Ponadto w mniejszym stopniu przyczyniają się do odgnieceń krawat, jeśli zatem nosisz delikatne jedwabne krawaty, z pewnością okażą się dobrym wyborem.

Spinka do krawata – pomysł na elegancki prezent

Klasyczna spinka do krawata to element męskiej biżuterii, który ma wymiar nie tylko ozdobny, ale też praktyczny. I właśnie te dwie cechy sprawiają, że jest to wręcz idealny prezent dla mężczyzny. Ten klasyczny dodatek możesz podarować w prezencie każdemu mężczyźnie, niezależnie od wieku. Ucieszy męża, narzeczonego, ojca, dziadka, brata lub przyjaciela.

Wybór masz naprawdę szeroki. Możesz zdecydować się na klasyczne rozwiązania albo postawić na spinki do krawata z wybranym motywem. Taki prezent okaże się świetny dla mężczyzn, którzy mają pasję i chcą się nią dzielić nawet wtedy, kiedy okazja nie pozwala na założenie T-shirtu z nadrukiem. Takie spinki do krawata okażą się świetnym rozwiązaniem dla kolegi z pracy lub szefa – podarowując mu spinkę do krawata z motywem przedstawiającym jego zawód, z pewnością trafisz w dziesiątkę.