Wyjątkowy prezent: obraz na Dzień Matki

Twoja mama lubi piękne wnętrza? A może po prostu wciąż ma puste ściany po ostatnim remoncie? Czas to zmienić wspaniałym prezentem, jakim może być obraz na Dzień Matki. Jak wybrać odpowiednią dekorację, która będzie nie tylko piękna i dobrana do wnętrza, ale także dopasowana do gustu mamy i tej wyjątkowej okazji? Poniżej kilka wskazówek!

Spersonalizowany obraz na Dzień Matki 

Zacznijmy od tego, co da spektakularne efekty przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy – czyli od wydrukowanego na płótnie zdjęcia. Jeśli tylko masz dobrej jakości zdjęcia z mamą – z przeszłości lub aktualne – możesz zamówić taki obraz na Dzień Matki. Warto wybrać duży rozmiar wydruku – bo to naprawdę wyjątkowa okazja. 

Nie musisz decydować się na jedno zdjęcie. Korzystając z szablonów (np. w Empik Foto), szybko i łatwo zaprojektujesz niepowtarzalny i osobisty fotograficzny kolaż. W ten sposób powstanie fotoobraz, który Twoja mama z radością powiesi na ścianie w swoim domu. 

Namaluj obraz dla mamy! 

Jeśli masz w sobie duszę artysty, na co dzień wykazujesz się kreatywnością i kochasz tworzyć – namaluj obraz samodzielnie! Ta propozycja jest aktualna nawet wtedy, gdy mimo miłości do tworzenia uważasz się za osobę bez talentu. Kup odpowiednie narzędzia, uzbrój się w cierpliwość i przekonaj się, że talent kryje się w każdym z nas – a całkiem łatwo go wykopać spod warstw codzienności w momencie, w którym decydujemy się przygotować coś osobistego dla tak ważnej dla nas osoby, jaką jest ukochana mama. 

Czego potrzebujesz na start, by samodzielnie namalować obraz na Dzień Matki? Przyda Ci się z pewnością podobrazie, a do tego pędzle i farby – na start dobrym wyborem są farby akrylowe. Jeśli Ty i Twoja mama lubicie delikatność i pastele, zamiast podobrazia kup dobrej jakości papier do malowania farbami akwarelowymi, no i, oczywiście, akwarele. 

Ale co i jak namalować? Tego już nie podpowiemy – po prostu baw się, tworząc. Stwórz wyjątkowe dzieło prosto z serca. Mama z pewnością je doceni! 

Obraz – wspomnienie wspólnego malowania 

A gdyby tak powyższy pomysł rozszerzyć do nieco większego wydarzenia? I gdyby podarować mamie nie tylko samodzielnie przygotowany obraz, ale także niepowtarzalne wspólne chwile? 

Zaproś mamę na przygotowane dla niej wydarzenie – kolację, piknik, cokolwiek, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Niech atrakcją wieczoru będzie… wspólne malowanie! Przygotuj zestaw malarski dla każdej z Was i zobacz, jak wspaniale rozmawia się, malując. Choćby pamiątką z tego wieczoru były bohomazy – będą to bohomazy wyjątkowe, pełne miłości i wdzięczności. Na koniec oczywiście wymieńcie się obrazami! Będą wspaniałym upominkiem dla każdej z Was. 

Dlaczego obraz to dobry prezent na Dzień Matki? Bo nie dość, że taki upominek robi wrażenie, to jeszcze będzie towarzyszył mamie przez całe życie. Obdarowana z uśmiechem i wzruszeniem będzie spoglądać na niego, mijając go każdego dnia w swoim własnym domu. 

Artykuł partnera.