Podstawka samochodowa dla dziecka — czym różni się od fotelika? Czy może go zastąpić?

Wraz z rosnącym wiekiem dziecka, fotelik samochodowy może przestać być wystarczająco wygodny i praktyczny. Jednak niezależnie od okoliczności, bezpieczeństwo malucha jest najważniejsze. Wiele osób w takiej sytuacji sięga po rozwiązanie, jakim jest podstawka samochodowa. Kiedy warto rozważyć zakup podstawki? Czym różni się ona od fotelika i czy może go zastąpić?

Podstawka samochodowa dla dziecka — czym się ona charakteryzuje?

Podstawka samochodowa to rodzaj siedziska. Ma ono podnosić dziecko do odpowiedniej wysokości. Pozwala mu to na jazdę na siedzeniu samochodowym. Dzięki podstawce, pasy bezpieczeństwa są prawidłowo dopasowane do ciała dziecka. W znaczącym stopniu wpływa to na bezpieczeństwo podczas jazdy. Podstawki samochodowe są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Zazwyczaj ich maksymalne obciążenie waha się w okolicach 36 kg.

Podstawka samochodowa a fotelik — czym się różnią?

Fotelik samochodowy to siedzisko, które zapewnia dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy. Jest on wyposażony w specjalne pasy bezpieczeństwa. Mają one trzymać dziecko w miejscu podczas nagłych manewrów samochodu lub w przypadku wypadku. Fotelik samochodowy zwykle służy dzieciom do około 4 roku życia i wagi ok. 15 kg. Zazwyczaj przesiadają się do niego z nosidła, kiedy zaczynają siedzieć.

Podstawka samochodowa przede wszystkim nie zapewnia bezpieczeństwa w takim samym stopniu jak fotelik. Dziecko jest zabezpieczone jedynie przez pasy bezpieczeństwa. Z tego powodu, podstawka samochodowa jest odpowiednia dla starszych dzieci.

Są one już wystarczająco duże i mają odpowiednią wagę. Pozwala im to zapewnić sobie stabilną pozycję podczas jazdy. Mogą również kontrolować swoje ciało podczas nagłych manewrów. Jest to szczególnie istotne. Powinno być najważniejszym kryterium podczas podejmowania decyzji.

Czy siedzisko samochodowe może zastąpić fotelik?

Podstawka samochodowa nie jest w stanie zastąpić fotelika. Jest on niezbędny dla małych dzieci, które jeszcze nie mają odpowiedniej wagi i wzrostu. Ma im to zapewnić bezpieczeństwo do czasu, kiedy będą mogły siedzieć na zwykłym siedzeniu.

Fotelik samochodowy oferuje specjalne pasy bezpieczeństwa, które są dopasowane do ciała dziecka. Zapewnia mu to maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy. Jest to znaczące również dla komfortu rodziców. Mogą skupić się oni na jeździe, bez martwienia się o malucha.

Podstawka samochodowa dla dziecka jest natomiast odpowiednia dla starszych dzieci. Mają one już odpowiednią wagę i wzrost, aby siedzieć wygodnie i bezpiecznie na zwykłym siedzeniu.

Podstawka samochodowa dla dziecka — cena. Gdzie można ją kupić?

Podstawka samochodowa to bardzo ważny krok w życiu dziecka. Może poczuć więcej wolności podczas jazdy. Warto wybrać takie rozwiązanie, które będzie bezpieczne i jednocześnie tanie. Jeśli poszukujesz wysokiej jakości siedziska dla dziecka, zajrzyj na stronę Danex24. Znajdziesz tam produkty w pełni dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.