Czapka z daszkiem stylizacje 2021 – co jest trendy?

Czapki z daszkiem są bez dwóch zdań jednym z tych elementów garderoby, które od lat nie wychodzą z mody. Co więcej, zmieniająca się moda wciąż podsuwa nowe pomysły na to, do jakich ubrań je zakładać, rozwijając możliwości od tych zupełnie luźnych, po stylizacje casualowe i biznesowe. Nie bez znaczenia są tutaj pomysły podsuwane przez gwiazdy wielkiego ekranu i lubianych wokalistów, którzy pokazując się w czapeczkach dobranych do różnych ubrań, budzą ciekawość fanów i chęć wzorowania się na ich przykładzie.

Pomysły i inspiracje: czapka z daszkiem stylizacje

Wśród ciekawych, związanych z czapeczkami stylizacji tego roku, warto wymienić te, które wychodzą poza estetykę typowo sportową i blokerską. W tych dwóch dziedzinach czapki zawsze sprawdzały się świetnie, więc można powiedzieć, że jest to schemat stały i oczywisty dla ubrań tego gatunku. Sportowcy i streetwearowcy cenią czapki od lat: zarówno te kolorowe, wzorzyste, jednolite czy zupełnie zakręcone i pełne reklamowych dodatków. Inaczej rzecz wygląda w przypadku czapek ubieranych do odzieżowych zestawień o mniej luźnym charakterze. I na tym właśnie warto się skupić!

Czapka z daszkiem – które stylizacje budzą najwięcej emocji?

  • Noszona do ubrań eleganckich – z nutą casualu. Spodnie na kant, sweter, polo, luźna marynarka a nawet garnitur plus odpowiednio dobrana czapka. To robi wrażenie! Warto zwrócić uwagę na kolor dobrany do takiego zestawu: hitem 2021 są w tym przypadku czapki idealnie białe lub czarne, z ewentualnym dodatkiem niewielkiego i nierzucającego się w oczy emblematu.
  • Noszona do super modnej odzieży damskiej – często pokazywanej przez modowe influencerki. Sukienka i sportowe buty, spódnica, top i szpilki, elegancka bluzka i shorty, jeansy i bluzka biznesowa. Mogłoby się wydawać, że dobranie czapki z daszkiem do takiej stylizacji jest błędem, ale to nieprawda! Tu inspiracji dostarczają polskie it-girls (Maffasion) czy popularne, skandynawskie influencerki.
  • Noszona z nutą kontrowersji – np. do eleganckiej, wieczorowej sukienki. Tę propozycję dla odważnych również podsunęło w polskim świecie mody kilka influencerek i co ciekawe, wbrew pierwszemu „szokowi”, doskonale się one przyjęły.

Co do zasady, zakładanie czapki z daszkiem ma swoje reguły wiekowe. Tak, tak, wiek a sposób noszenia czapki ma znaczenie. Chodzi tu szczególnie o czapki noszone „tyłem” czyli daszkiem do tyłu głowy – zdecydowanie jest to opcja dla młodszych, a w stylizacjach osób powyżej 30 roku życia może budzić swojego rodzaju śmieszność czy być zestawiana z siłową chęcią odmłodzenia się, dlatego warto o tym pamiętać!