Czym są charmsy i czym różnią się od beadsów?

Nie od dziś wiadomo, że starannie dobrane dodatki nadają stylizacji wyjątkowego charakteru. Wystarczy niewiele, aby kreacja nabrała szyku i elegancji. Dużą rolę odgrywa biżuteria, bez której wiele kobiet nie wychodzi z domu. Wybór pierścionków, łańcuszków, kolczyków czy bransoletek jest ogromny, więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie jest tylko kwestią czasu. Na specjalną uwagę zasługują charmsy i beadsy, czyli zawieszki stanowiące niesztampową ozdobę dłoni. Zastanawiasz się, czy różnią się te elementy? Sprawdź ten wpis, który rozwieje wszystkie wątpliwości!

Czym są charmsy?

Bransoletki modułowe w stu procentach pasują do właściciela. Za ich fenomen w dużej mierze odpowiada fakt, że każda z nich jest inna. Spersonalizowana biżuteria będzie świetnym pomysłem na prezent. Jest uwielbiana zarówno przez nastolatki, jak i dojrzałe kobiety, więc wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia. Bransoletka składa się z łańcuszka, do których doczepiane są zawieszki w różnych kształtach (charmsy). 

Każdą z nich należy zakupić osobno, więc warto jest polować na kody rabatowe do popularnych salonów jubilerskich. Ogromną popularnością cieszą się charmsy duńskiej marki Pandora. Dla Twojej wygody, zamieszczamy link pod którym możesz prześledzić aktualne zniżki https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/pandora

Charmsy to zawieszki w fantazyjnych kształtach (np. koniczyny, serca, zwierząt), które posiadają karabińczyki, czyli klasyczne zapięcie jubilerskie. Luźno opadają na dłoń i nie przylegają mocno do skóry. 

Mogłoby się wydawać, że charmsy pojawiły się na rynku niedawno, jednak nie jest to prawdą. Wiele wskazuje na to, że historia tej ozdoby sięga czasów prehistorycznych. Nasi przodkowie nosili bransoletki, do których przyczepiane były małe zawieszki zrobione z drewna, kości, kamieni czy muszelek. Pierwowzory charmsów były wykonywane także z kamieni szlachetnych oraz cennych kruszców. 

Czym są beadsy?

Beadsy również zaliczane są do grupy charmsów. Zawieszki występują w wielu wariantach, jednak są przyczepiane do bransoletki w inny sposób. Posiadają one specjalny otwór, przez który przewlekany jest łańcuszek. To właśnie z tego powodu dość mocno przylegają do ręki. Tradycyjne charmsy są zazwyczaj płaskie, natomiast beadsy wyróżniają się trójwymiarową formą. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że są one wypukłe, dzięki czemu uzyskany efekt jest zupełnie inny.

Zarówno charmsy, jak i beadsy mogą podkreślić wybrane cechy osobowości. Dzięki zawieszkom, minimalistyczna bransoletka staje się niezwykle wartościowa. Zdobienia starannie dobrane do właściciela mogą wiele powiedzieć o jego zainteresowaniach, pasjach, upodobaniach. 

Jak dobrać charmsy, lub beadsy do bransoletki?

Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór bransoletki bazowej, do której zostaną przyczepione zawieszki. W sprzedaży znajduje się zarówno biżuteria srebrna, jak i w różnych odcieniach złota. Wybór to kwestia osobistych upodobań. 

Podczas poszukiwania odpowiednich charmsów lub beadsów należy zwrócić uwagę na m.in.:

  • kolorystykę – zawieszki znajdujące się na bransoletce powinny do siebie pasować. W innym przypadku biżuteria może stać się zbyt przytłaczająca. Oczywiście wielokolorowe zdobienia mają swój urok, jednak nie pasują do każdego ubioru. Trudniej do nich dopasować pierścionek, kolczyki czy łańcuszek.
  • rozmiar i kształt – jedynym ograniczeniem jest to, jaki efekt jest pożądany. Warto jedynie zadbać o to, aby zawieszki zostały dostatecznie wyeksponowane. 
  • kompatybilność – zamienniki charmsów znanych marek nie zawsze są kompatybilne z posiadaną bransoletką. Bardzo często tańsze odpowiedniki wykonywane są ze słabych materiałów, co ma wpływ na żywotność zdobienia. Najbezpieczniej jest pozostać wiernym jednej marce. Moduły z tej samej kolekcji perfekcyjnie do siebie pasują.