Dlaczego warto stosować kwas hialuronowy na twarz?

Niektórych procesów nie da się zatrzymać – wszyscy się starzejemy. Nie oznacza to jednak, że nic nie możemy na to poradzić. Choć nieunikniony upływ czasu najbardziej odznacza się na naszych twarzach za sprawą zmarszczek, istnieją skuteczne metody spowalniające ich powstawanie.

Kwas hialuronowy to cenione i bardzo skuteczne antidotum, pomagające pozbyć się oznak starzenia. Czym jest? Jak go stosować? Zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z zabiegu, warto dowiedzieć się więcej o tej substancji oraz o sposobach jej użycia.

Kwas hialuronowy to substancja często nazywana „eliksirem młodości”. Coraz częściej stosuje się go w gabinetach medycyny estetycznej do wykonywania zabiegów odmładzających skórę. Jest wytwarzany w sposób naturalny przez komórki organizmu człowieka – młoda, zdrowa skóra produkuje go w dużej ilości.

Niestety, z wiekiem powstaje go mniej, a zgromadzone zapasy powoli ulegają wyczerpaniu. Warto więc w pewnym momencie życia zadbać o zwiększenie jego ilości.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy chemicznie jest to cząsteczka węglowodanu złożonego, naturalnie występująca w tkance łącznej człowieka, między innymi w skórze i naskórku. To wysoce hydrofilowy – przyłączający do siebie cząsteczki wody – polimer odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może przyłączyć do siebie nawet 1000 cząsteczek wody!

Obok kolagenu i elastyny, kwas hialuronowy stanowi jeden z głównych składników tkanki łącznej, które otaczając komórki skóry, zapewniając jej odpowiednie nawilżenie i jędrność.

Ale, jak wspomnieliśmy we wstępie, z wiekiem proces degradacji tej substancji przewyższa jej produkcję, co stopniowo powoduje zmianę struktury skóry – zmniejszenie elastyczności i objętości, odwodnienie, zmarszczki, bruzdy, zwiotczenie skóry, a czasami nawet jej zaniki, co widoczne jest jako suchość.

Dlaczego warto stosować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, jednak najczęściej wykorzystywany jest w medycynie estetycznej. Substancja ta jest bezpieczna dla organizmu człowieka, nie wywołuje negatywnych reakcji ani alergii, a co najważniejsze, może znacznie spowolnić procesy starzenia się skóry.

Badania dowodzą, że skuteczne nawilżanie rozpoczęte już w wieku 20 lat  pomaga w widoczny sposób opóźnić oznaki starzenia. Warto do codziennej pielęgnacji włączyć kosmetyki zawierające kwas hialuronowy.

Ich zaletą jest to, iż produkty kosmetyczne zawierające ten składnik są przeznaczone dla każdego rodzaju skóry. Są one szczególnie zalecane i skuteczne w przypadku skóry suchej oraz u osób po 25. roku życia, gdy organizm wytwarza w sposób naturalny mniejszą ilość tej substancji.

Obok kremów dostępne są również wykazujące dłuższe efekty zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym, polegające na wstrzyknięciu w głąb naskórka odpowiedniego preparatu. Substancja ta ma elastyczną, plastyczną postać żelu, który z łatwością wypełni obszary skóry, w których pojawiły się zmarszczki lub gdzie skórze brakuje objętości.

 Jak wygląda zabieg kwasu hialuronowego na twarz?

Zabieg wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej przez specjalistę. Przed jego wykonaniem niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu, podczas którego zostaje określony zakres zabiegu i przewidywane efekty.

Kwas hialuronowy wstrzykuje się w głąb skóry cienką i krótką igłą – mikrokaniulą – w formie punktowych nakłuć.

Najpóźniej 20 minut przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe przy użyciu kremu znieczulającego. Mikrokaniula jest tępo zakończona, dzięki czemu ślizga się w tkance, co ogranicza uszkodzenie naczyń krwionośnych oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia siniaków oraz krwiaków po zabiegu. Dzięki temu procedura jest szybka i prawie bezbolesna.

Po wstrzyknięciu kwasu pacjent zazwyczaj odczuwa lekkie rozpieranie pod skórą. Kwasem można wypełniać poduszeczki tłuszczowe policzków oraz poprawić wygląd okolic kości jarzmowych. Można nim również modelować brodę i poprawiać kontur twarzy czy wymodelować usta.

Po wstrzyknięciu preparat jest delikatnie modelowany, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt wypełniania. Cała procedura zajmuje maksymalnie pół godziny, a po jej wykonaniu pacjent może od razu wrócić do codziennych zajęć.

Efekty zabiegu

Najkrócej mówiąc efektem wypełniania kwasem hialuronowym jest likwidacja jego niedoboru w skórze. Dzięki temu następuje poprawa procesu wiązania wody w komórkach, co jest równoznaczne ze zwiększeniem przez nie objętości, lepszym nawilżeniem skóry oraz redukcją zmarszczek. Oznacza to wypoczęty, odświeżony, młodszy i promienny wygląd twarzy.

Pożegnamy się więc ze zmarszczkami – kwas hialuronowy bez problemu wypełni lwią zmarszczkę oraz zmarszczkę palacza, bruzdy nosowo-wargowe czy brodę.

Efekty zabiegu są widoczne natychmiast, jednak ostateczny rezultat można ocenić po 3-4 tygodniach. Wtedy znikną już ewentualne opuchlizny czy rany. Efekt wypełnienia kwasem hialuronowym utrzymuje się przez rok lub dłużej – w zależności od rodzaju użytego preparatu.

Zabieg kwasem hialuronowym – koszty

Ogólnie modelowanie jednej okolicy twarzy to cena około 1700 zł. Koszty zależą oczywiście od kliniki, którą wybraliśmy – jej lokalizacji oraz renomy, kompetencji specjalisty wykonującego zabieg oraz popularności gabinetu.

Interesuje Cię zabieg, a nie chcesz nadwyrężać domowego budżetu? Sprawdź możliwość finansowania usług medycznych i estetycznych na MediRaty!

Opłać zabieg kwasem hialuronowym za pomocą MediKod

Co to takiego? To bezpieczna i sprawdzona przez wielu pacjentów usługa polegająca na przesunięciu płatności za zabiegi medyczne o 30 dni. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z leczenia w sytuacji, gdy w danym momencie nie dysponujemy wymaganą sumą pieniędzy – łatwo możemy odroczyć płatność. Maksymalna użyczona kwota to 5 000 zł.

Jak wygląda procedura? Potrzebny jest komputer lub smartfon – Pacjent musi wypełnić formularz na stronie internetowej medikod.pl. Następnie otrzymuje smsem specjalny kod, dzięki któremu może zakupić usługę w wybranym gabinecie. Po wykonanym zabiegu na smartfonie wybiera metodę spłaty rachunku, a następnie zatwierdza transakcję.

Oczywiście samo wygenerowanie kodu nie oznacza, że trzeba go wykorzystać – kod może być traktowany jako koło ratunkowe, gdyby koszt wizyty był wyższy, niż przewidywaliśmy.  Czasem dopiero w trakcie leczenia okazuje się, że potrzebne są dodatkowe usługi, które zwiększą ostateczną cenę. Dlatego warto mieć dla pewności dostęp do kodu.

Korzystanie z odroczonych płatności MediKod jest bezpłatne pod warunkiem, że użyczona kwota zostanie zwrócona w terminie 30 dni.

Na stronie medikod.pl znajdziemy kalkulator, który obliczy wysokość kosztów dodatkowych związanych z przekroczeniem terminu spłaty. Jeśli nie spłacimy należności w terminie, samodzielnie możemy rozłożyć dług na 4, 8 lub 12 rat. To bardzo proste i praktyczne rozwiązanie.

Na przykład przy wykorzystaniu kodu na 5 000 zł i rozbiciu spłaty na 4 raty, pacjent będzie musiał oddać 5 650 zł. Przeliczając koszty, oferta jest znacznie korzystniejsza niż pożyczka bankowa czy pozabankowa.