Furby jako sposób na rozwijanie umiejętności społecznych u dzieci

Umiejętności społeczne są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Jeśli są dobrze rozwinięte, możliwe jest rozumienie różnych sytuacji społecznych. Jak rozwijać te umiejętności u dziecka? Najlepiej poprzez zabawę. Świetnie nadaje się do tego popularna zabawka Furby.

Czym są umiejętności społeczne?

Człowiek, który ma dobrze rozwinięte umiejętności społeczne, lepiej radzi sobie w życiu. Jakie tak właściwie są to umiejętności? Oto lista niektórych z nich:

  • nazywanie i wyrażanie emocji
  • samoświadomość
  • samokontrola
  • rozumienie norm społecznych i przestrzeganie ich
  • nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z innymi
  • skuteczna komunikacja
  • umiejętność rozwiązywania różnego rodzaju konfliktów.

Można śmiało powiedzieć, że powyższe umiejętności są wprost niezbędne do życia. Kiedy zacząć je rozwijać? Najlepiej już od pierwszych lat życia małego człowieka. Najskuteczniejszym sposobem jest oczywiście zabawa. Na rynku znajdziesz wiele produktów, które pomogą Twojemu dziecku rozwijać umiejętności potrzebne do życia w społeczeństwie. Jedną z najpopularniejszych jest Furby. 

Furby to jedna z wielu popularnych zabawek. Warto zwrócić uwagę również na inne, aby stworzyć kolekcję, która będzie świetnym wsparciem prawidłowego rozwoju małego człowieka. Interesujące serie zabawek znajdziesz w ofercie internetowej. Dostępne są na przykład te z Barbie, które rozwijają empatię i umiejętności takie jak współpraca

Furby – przyjaciel dziecka

Furby to zabawka przeznaczona dla dzieci, które ukończyły szósty rok życia. Przede wszystkim uroczy futrzany stworek wymaga opieki. Trzeba go karmić i czesać, potrzebuje także przytulania i lubi klepanie po głowie. Wszystkie te czynności sprawiają, że dziecko uczy się empatii i opiekuńczości, a także odpowiedzialności. Warto wspomnieć, że Furby może być także partnerem w rozmowie, co sprzyja rozwijaniu umiejętności społecznych u dzieci. Ma 5 trybów, które można odblokować głosowo. Zabawka może nie tylko powtarzać to, co się do niej mówi, ale także wysłuchać, odpowiedzieć na różnego rodzaju pytania, a nawet wróżyć. Ciekawą opcją jest to, że FURBY może również wykonać z Twoim dzieckiem ćwiczenia oddechowe, zatańczyć lub urządzić pokaz świateł. Wszystko to jest nie tylko świetną zabawą, ale działa także korzystnie na rozwój. Tak na przykład ćwiczenia oddechowe przygotowują do regulacji emocji.

W zależności od tego, co dziecko robi lub mówi, Furby reaguje nieco inaczej. To właśnie sprawia, że mały człowiek rozwija umiejętności społeczne. Oczywiście najważniejszy jest kontakt z rodziną i rówieśnikami. Można jednak śmiało powiedzieć, że zabawa zabawką taką jak Furby to świetne wsparcie w prawidłowym rozwoju małego człowieka. Ten uroczy futrzany stworek ma ponad 600 reakcji, a więc możliwości jest wiele. Furby okazuje różne emocje takie jak radość, znudzenie, niezadowolenie. Jest to świetny towarzysz zabaw dla małych odkrywców świata.

Furby – gdzie kupić maskotkę?

Maskotkę Furby można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Druga forma zakupów szczególnie przypadnie Ci do gustu, jeśli wybierasz wygodne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić czas. Warto wspomnieć, że w sklepach online można często trafić na atrakcyjne promocje, co jest dużą zaletą. Pamiętaj jednak, aby maskotkę Furby kupić w zaufanym miejscu. Najlepiej w sklepie, który poza Internetem działa także stacjonarnie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zamówisz oryginalny produkt, który w rzeczywistości wygląda tak samo, jak na zdjęciu w sklepie internetowym.