Jak piłować paznokcie na kwadratowo?

Trendy w manicure zmieniają się cyklicznie w zależności od sezonu. Dotyczy to nie tylko kolorów i wzorów, ale również kształtu paznokcia. Co ciekawe, decydując się na konkretny rodzaj spiłowania, warto wziąć pod uwagę wygląd swoich dłoni — m.in. estetycznie wykończona stylizacja pozwoli optycznie wysmuklić palce. Oprócz modnych ostatnio migdałków coraz większą popularność zyskują paznokcie kwadratowe. Jak piłować płytkę, aby uzyskać ten kształt? Czytaj dalej!

Jak piłować paznokcie na kwadratowo i nie tylko — złote zasady wypielęgnowanych dłoni

Szukając informacji jak ładnie piłować paznokcie na kwadratowo, owalnie lub na migdały warto wiedzieć, że istnieje kilka ogólnych zasad, które pozwolą uniknąć zniszczeń płytki paznokcia. Tym samym warto pamiętać, aby:

  • podczas piłowania zapewnić dłoniom stabilne podparcie;
  • upewnić się, że płytka paznokcia jest osuszona;
  • piłować paznokcie tylko w jednym kierunku, aby zapobiec ich rozdwajaniu.

Dobrym rozwiązaniem jest szklany lub papierowy pilniczek do paznokci. Te wykonane z metalu są ostre, powodują uszkodzenia i rozwarstwienie płytki.

Czym cechują się kwadratowe paznokcie?

Kwadratowy kształt paznokci najlepiej prezentuje się u osób które mają smukłe, długie palce. Atutem popularnych kwadratów jest większa powierzchnia płytki, dzięki czemu można wyeksponować stylizację. Warto jednak pamiętać, że ze względu na wystające krawędzie, płytka paznokcia łatwiej ulega uszkodzeniom. Z tego względu dobrym rozwiązaniem są krótkie kwadratowe paznokcie.

Jak piłować paznokcie na kwadraty?

Jak piłować krótkie paznokcie na kwadrat? Podstawą jest oczywiście stabilnie oparta dłoń. Pilniczek do paznokci należy dodatkowo prowadzić zawsze prostopadle do palca.

Z kolei dla osób o dłuższej płytce paznokcia polecanym kształtem są paznokcie kwadratowe zaokrąglone, dzięki którym nadal można cieszyć się efektywnym manicure oraz większą długością paznokcia, jednocześnie zmniejszając ryzyko jego uszkodzenia.

Jak piłować kwadratowe paznokcie, aby lekko je zaokrąglić

Zaletą zaokrąglonych brzegów przy tego typu manicure jest jego subtelność i większa delikatność. Podobnie jak prostokątne sprawdzą się na średnich lub długich paznokciach, ale dzięki zaokrąglonym brzegom będą prezentować się subtelniej. Jak piłować paznokcie na kwadrat? Technika jest podobna. Tutaj również należy pamiętać o twardym i stabilnym podłożu. Pilnik prowadzić pod kątem 90 stopni na środku szerokości paznokcia. Następnie należy symetrycznie spiłować krawędzie.

Jak widać, stosując powyższe techniki, piłowanie paznokci na kwadrat jest wyjątkowo proste. Dzięki temu w nadchodzącym sezonie będzie można cieszyć się pięknymi i zadbanymi dłońmi.