Jeziora Mazurskie – kierunek idealny na urlop. Co można robić w Giżycku?

Przeważnie Polacy podczas urlopu kierują się nad Morze Bałtyckie bądź w góry, pomijając piękno Mazur. Warto na nowo poznać magię tych terenów, zdecydować się na obcowanie z naturą i głęboki relaks, który mogą zaoferować jedynie okoliczne jeziora. Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Giżycku?

Mazury są świetnym miejscem odpoczynku dla całej rodziny, jak również bazą wyjściową dla osób preferujących aktywne spędzanie czasu. Jednym z piękniejszych miast na tych terenach jest Giżycko. Hotel Masovia stanie się natomiast komfortowym miejscem noclegu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co możesz robić na wyjeździe w Giżycku!

Jeziora Mazurskie – obowiązkowy punkt wszystkich turystów

Ukształtowanie Mazur i tysiące urzekających jezior przesądzają o ogromnej popularności tego regionu. Będziesz mógł poczuć się jak w bajce, z samego rana spacerując wzdłuż jezior lub wieczorem oglądając nad nimi zachód słońca. Nie bez powodu Mazury zwie się Krainą Wielkich Jezior. Są one połączone ze sobą siecią kanałów i rzek, tworząc wspaniały akwen o wyjątkowych walorach turystycznych.

Najpopularniejsze jeziora mazurskie, które warto zobaczyć, to m.in.: jezioro Łuknajno, jezioro Jędzelewo, jezioro Szóstak, jezioro Łaźno, jezioro Gawlik czy jezioro Wydmińskie. W zależności od preferencji możesz opalać się na brzegu, wędkować, korzystać z licznych atrakcji wodnych. Codzienne spacery na świeżym powietrzu również są polecaną aktywnością. Podczas nich zwracaj uwagę na specyficzną florę i faunę tych regionów.

Mazurskie ZOO Safari

Jeśli jesteś osobą zmotoryzowaną, niecałe 30 km od Giżycka znajduje się niesamowite ZOO Safari. Pozwala na obserwację z bliska dzikich zwierząt podczas ekscytującej przejażdżki, do złudzenia przypominając klasyczne, afrykańskie safari. To atrakcja zarówno dla najmłodszych turystów, jak i dla osób dorosłych. Można z niej korzystać całorocznie.

Twierdza Boyen w Giżycku

Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843–1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Z punktu widzenia strategii obronnej linia Wielkich Jezior Mazurskich odgrywała kluczową rolę. Dzień przed wybuchem I wojny światowej naturalne elementy terenowe i wybudowane wokół Twierdzy Boyen umocnienia miały zablokować, na czas rozstrzygnięcia na froncie zachodnim, wkraczającą do Prus Wschodnich armię rosyjską. To wspaniały punkt historyczny, którego historię warto poznać, odwiedzając te okolice.

Zamek Krzyżacki z Giżycku

Kolejną atrakcją dla miłośników historii jest Zamek Krzyżacki znajdujący się w Giżycku. Ten średniowieczny obiekt został wniesiony w 1341 roku, jednak w późniejszym czasie został zmodernizowany – nadano mu charakter renesansowej siedziby. Wokół właściwego zamku odtworzono obiekty, które niegdyś tu istniały.  W ramach projektu dobudowano do istniejącej budowli trzy skrzydła oraz basztę. Podsumowując, w Giżycku można spędzić nawet długi czas, nie narażając się na nudę. Tak ciekawych obiektów jest przynajmniej kilkadziesiąt!