Kilka niezawodnych trików na szybkie sprzątanie przed przyjęciem gości

Przygotowanie domu na przyjęcie gości może być czasochłonne i wymagające, ale z kilkoma prostymi trikami możesz zrobić to w krótkim czasie. Poniżej znajdziesz kilka niezawodnych sposób, które pomogą Ci szybciej posprzątać, dzięki czemu będziesz w stanie oporządzić dom, nawet jeśli goście zapowiedzieli się 15 minut wcześniej! Zapoznaj się z naszym artykułem, a nie będą Ci straszne spontaniczne wizyty gości. Ty natomiast przekonasz się, że dla uzyskania efektu czystego domu nie potrzeba długich godzin sprzątania.

Sprzątanie w 5 minut

Jeśli chcesz szybko posprzątać, wykorzystaj koszyki i pojemniki. Przed rozpoczęciem porządków zbierz wszystko, co nie znajduje się na swoim miejscu i po prostu to na chwilę „schowaj”. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na przenoszeniu przedmiotów z jednego miejsca do drugiego i zajmiesz się tym dopiero po całej wizycie.

Jeśli masz ograniczony czas, skup się na najważniejszych pomieszczeniach, takich jak salon, łazienka i kuchnia. W tych pokojach spędzą goście najwięcej czasu, więc warto poświęcić więcej uwagi na ich sprzątanie. W salonie zadbaj o szczegóły i sięgnij po Ludwik Ekologiczny pianka do drewna, by meble były znowu lśniące, z kolei parkiet umyj specjalnym środkiem, takim jak Ludwik Płyn do mycia drewna 1 L.

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów?

Jednym z najlepszych sposobów na usunięcie nieprzyjemnych zapachów jest użycie preparatów, które mają w swoim składzie olejki eteryczne. Jednym z nich jest Ludwik Płyn do mycia paneli 1 L, który nie tylko może zmienić zapach w pomieszczeniu w krótkim czasie, ale także sprawi, że Twoja podłoga zmieni się w piękną taflę.

Kolejnym sposobem na usunięcie nieprzyjemnych zapachów jest otwarcie okien. Wietrzenie pomieszczenia może szybko zniwelować aromaty powstałe podczas gotowania. Otwórz okna na około 10 minut przed przybyciem gości, aby zapewnić świeże i przyjemne powietrze.

Jak szybko posprzątać kuchnię przed przyjęciem?

Jednym z pierwszych kroków do wykonania, kiedy sprzątasz kuchnię, jest wyrzucenie śmieci i zmycie naczyń. Sprawdź też, czy nie masz zalegających i brudnych naczyń w zlewie, który trzeba jeszcze umyć.

Blaty, płytki, kuchenka czy szyba piekarnika są często używane w kuchni, więc ważne jest, aby je dobrze wyczyścić przed przyjęciem gości. Jeśli zależy Ci na czasie, wykorzystaj Ludwik Płyn do mycia szyb i glazury anty para – dzięki niemu szybko usuniesz powstałe już zabrudzenia, ale również zabezpieczysz przed pojawianiem się nowych. Jest to świetna opcja, jeśli goście przychodzą na dłuższą wizytę, podczas której będziecie wspólnie przygotowywać posiłek.