Kinkiety zewnętrzne – czym kierować się przy ich wyborze?

Oświetlenie zewnętrzne ma bardzo duże znaczenie, a tymczasem wciąż wiele osób podchodzi do niego z pewnego rodzaju lekceważeniem. W praktyce wybór lamp elewacyjnych nie powinien być przypadkowy, bo to od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo poruszania się po zmroku. Co zatem należy wziąć pod uwagę przy zakupie kinkietów zewnętrznych?

Jakie kinkiety zewnętrzne wybrać?

Zacząć trzeba od sprawdzenia, czy dane kinkiety zewnętrzne rzeczywiście nadają się do stosowania na zewnątrz budynków. Kluczowe znaczenie ma klasa szczelności, która mówi o poziomie ochrony przed wilgocią i pyłem. Powinna ona wynosić minimum IP44. 

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy zakupie oświetlenia zewnętrznego? Dobrym wyborem są na pewno lampy wyposażone w czujnik ruchu, które uruchamiają się, gdy ktoś przechodzi obok. Znaleźć je można m.in. w e-sklepie https://luxar.com.pl/kinkiety-elewacyjne

Kinkiety zewnętrzne idealne na taras i balkon

Kinkiety zewnętrzne doskonale sprawdzają się na balkonie czy tarasie. Stanowią źródło światła, a przy okazji pełnią funkcję dekoracyjną. Zdecydować się można na bardzo proste lampy ścienne, ale najlepszym wyborem są modele regulowane. 

Kinkiety montowane na zewnątrz budynków powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są wytrzymałe i niezbyt trudne do utrzymania w czystości. Prym wiodą tutaj lampy metalowe i plastikowe. Są pod wieloma względami naprawdę niezawodne.

Lampy ścienne świetnie sprawdzają się przy schodach zewnętrznych. Ich montaż jest bardzo ważny przede wszystkim z punktu widzenia bezpieczeństwa. Zadaniem kinkietów jest w tym przypadku delikatne oświetlenie stopni. Mogą one kierować światło ku górze lub ku dołowi. Warto je dopasować pod względem stylistyki do wyglądu całego budynku. Do wyboru są zarówno modele klasyczne, jak i (z okrągłymi kloszami), retro (stylizowane na stare latarnie) czy nowoczesne (o geometrycznych formach). Każdy powinien bez większego problemu znaleźć to, czego szuka.