Lifting wolumetryczny – na czym polega oraz kiedy można spodziewać się efektu ostatecznego?

Zastanawiasz się czym jest lifting wolumetryczny i co ma na celu ten zabieg? A może szukasz sprawdzonych specjalistów, którym będziesz mógł w pełni zaufać i którzy profesjonalnie wykonają Ci lifting wolumetryczny? Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegu, poznać na czym polega i jakie daje efekty, zapraszam do przeczytania dalszej części artykułu.

Jaki cel ma lifting wolumetryczny?

Zabieg liftingu wolumetrycznego twarzy polega na uzupełnieniu objętości twarzy, która zmienia swój kształt poprzez zanik tkanek podskórnych wraz z upływem lat czy pod wpływem różnych warunków anatomicznych. Podanie właściwych preparatów pozwala na poprawę owalu twarzy i wypełnienie ubytku tkanek podskórnych, uwydatnienie rysów twarzy oraz przywrócenie objętości policzków. Lifting wolumetryczny pozwala na “cofnięcie” czasu, dzięki czemu możemy przywrócić młody wygląd skóry. Zabieg ten pozwala na wymodelowanie twarzy, nadanie jej pięknego owalu, dodanie objętości opadającym policzkom, zmniejszenie zmarszczek oraz skuteczne wypełnienie bruzd.

Kiedy można zauważyć efekt działania liftingu wolumetrycznego?

Rezultaty zabiegu można zauważyć natychmiastowo – co jest dobrą wiadomością dla każdego, kto nie lubi czekać zbyt długo na efekty – natomiast efekt ostateczny zauważymy po około 14 dniach, kiedy preparat zostanie wchłonięty. Następuje wtedy ostateczne ukształtowanie twarzy. Uzyskany rezultat utrzymuje się zwykle do 12 miesięcy.

Medycyna estetyczna w Łodzi

Kliniką estetyczną, która wykonuje liczne zabiegi, między innymi korektę blizn, redukcję, wygładzanie zmarszczek, mezoterapię oczu, mezoterapię igłową, modelowanie, powiększanie ust, peelingi medyczne, osocze bogatopłytkowe, wspomniany w tym artykule lifting wolumetryczny i wiele innych zabiegów jest Neo Beauty. Klinika Medycyny Estetycznej w Łodzi Neo Beauty znajduje się przy ulicy Szparagowej 10 w budynku Salve Medica na pierwszym piętrze. Aby poznać szczegóły oferty, w tym na zabieg liftingu wolumetrycznego, zachęcam do kontaktu z Kliniką oraz odwiedzenia ich strony internetowej https://neobeauty.pl/zabiegi/lifting-wolumetryczny/.

Jaki jest czas gojenia się skóry po zabiegu?

Czas gojenia się wolumetrii uzależniony jest od indywidualnych cech danego organizmu, a także od użytego preparatu, techniki wypełniania i obszaru poddanego zabiegowi. 

Kilka dni po wykonanym zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, basenu, sauny, nadmiernego opalania się, spożywania alkoholu oraz kawy. Nie należy obawiać się, iż twarz następnego dnia będzie czerwona i nieodpowiednio prezentująca się, ale mogą na niej początkowo występować pojedyncze krwiaki czy siniaki.