Nawilżenie podstawą pięknego wyglądu

Czy jest jeden element pielęgnacji bez którego nie osiągnie się zdrowej i dobrze wyglądającej skóry? Tak, to nawilżenie – jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji każdej osoby niezależnie od rodzaju skóry oraz niedoskonałości. Jak zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry? Jakie są skuteczne zabiegi nawilżające skórę twarzy oraz ust?

Dlaczego nawilżanie skóry jest takie ważne?

Jednym z podstawowym kroków w pielęgnacji skóry każdej osoby bez względu na wiek, rodzaj skóry czy niedoskonałości na niej występujące jest odpowiednie nawilżenie. Bez tego nasza skóra traci swoją witalność, staje się szorstka, mniej elastyczna, matowa, sucha, traci swoje właściwości ochronne, a przez to jest podatna na działanie czynników zewnętrznych wpływających negatywnie na kondycję skóry. Dlatego niezwykle ważne jest dogłębne nawilżenie skóry nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz, a więc wypijanie co najmniej 1,5 litra wody dziennie. 

Jak prawidłowo nawilżyć skórę?

Aby nawilżenie skóry przyniosło najlepsze rezultaty należy wprowadzić kilka ważnych kroków. 

Pierwszym z nich jest odpowiednie oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, kurzu i makijażu. Tylko dokładny demakijaż sprawi, że skóra będzie czerpać drogocenne składniki z kosmetyków nawilżających. 

Drugi krok to regularne peelingi skóry. Warto pamiętać, że rodzaj peelingu dobieramy indywidualnie do rodzaju skóry, niedoskonałości i wykonujemy go 1-2 razy w tygodniu. Ze złuszczaniem naskórka nie należy przesadzać, gdyż to wiąże się z zaburzeniem bariery hydrolipidowej skory i prowadzi do większego wysuszenia. 

Trzeci krok nawilżanie. Bardzo ważne jest stosowanie właściwego kremu dostosowanego do rodzaju skóry. Dodatkowo krem należy stosować zarówno rano jak i wieczorem, a jego konsystencję dobierać do pory dnia. Na dzień warto wybierać kremy o lekkiej konsystencji, działające zarówno nawilżająco jak i ochronnie, zawierające filtr UV. Na noc warto wybierać bardziej bogatą konsystencję o działaniu silnie regenerującym skórę. Dodatkowo warto 1-2 w tygodniu stosować maski nawilżające i regenerujące skórę.

Jakie zabiegi nawilżające dla cery suchej?

Poza odpowiednią pielęgnacją domową warto korzystać z zabiegów nawilżających i regenerujących skórę. W gabinecie warto postawić na zabiegi dogłębnie nawilżające do których należą mezoterapia igłowa, bezigłowa, infuzja tlenowa czy karboksyterapia. Zabiegi te pozwalają nawilżyć skórę od zewnątrz jak również w głębszych warstwach skóry, dzięki czemu wzmacniają i zabezpieczają warstwę hydrolipidową. 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.