Panterka paznokcie – jak je wykonać?

Na paznokciach możemy wykonać przeróżne wzory. W zasadzie to ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Na pewno jednym z trudniejszych wzorów jest panterka paznokcie. Nie jest to łatwe zdobienie, ale najważniejsze jest to, aby się nie poddawać oraz zniechęcać.

Czasochłonna praca

Jeśli zmierzamy zrobić panterka paznokcie, to musimy się uzbroić w cierpliwość. Nie jest to łatwy wzór, ale tak naprawdę nie jest to także szalenie trudne. Malowanie zajmuje mniej więcej pół godziny, a dodatkowo wyschnięcie. Robota jest czasochłonna i wymaga od nas lekkiej wprawy.

Jak robić tego rodzaju paznokci samodzielnie? Zawsze zaczynamy od bazy. Może to być na przykład przezroczysta odżywka. Następnie nakładamy jedną warstwę tła. Tło musi być żółte. Na samym początku może nieco prześwitywać, jednak przy wzorkach nie musimy na to zwracać zbyt dużą uwagę. Oprócz tego zwróćmy uwagę na to, że warstwa dodatkowa osłabiłaby trwałość końcowego efektu. Warstw jest  tak wiele.

Kolejny krok to już wykonywanie czarnym ciapek. Można malować je najcieńszym pędzelkiem. Jednak kropla lakieru na kartce dodatkowej i można zaczynać. Zaletą takowej aplikacji jest to, że lakier w buteleczce w żadnym wypadku nie wysycha podczas malowania (które jest bardzo, ale to bardzo czasochłonne). Później wypełniamy ciapki jasnym żółtym.

Nie możemy także zapomnieć o gradiencie. Wystarczy kropla lakieru i gąbeczka. Nakładamy jasnożółty u podstawy paznokcia, później zostawiamy czysty fragment, a końców brązowa. Przy samej krawędzi możemy pozwolić sobie na nieco czerni. Czarny kolor przy dziennym świetle dodaje wyrazistości. Ostatnim krokiem jest nałożenie utwardzacza.

Trening czyni mistrza

Musimy zdawać sobie sprawę, że nasza pierwsza panterka na paznokciach nie będzie idealna. Jednak każda kolejna tak naprawdę każdy kolejny wzór będzie piękniej wykonany. Jeśli nie lubimy malować paznokci i raczej pozostajemy przy innym hobby, to sposobem na piękne paznokcie jest wizyta u kosmetyczki oczywiście doświadczonej. Wówczas możemy wybierać w niezliczonej ilości wzorów. Nie tylko będziemy mogły zrobić sobie przepiękną panterkę, ale także masę innych ciekawych wzorków. Na stylistce paznokcie nie powinnyśmy oszczędzać. Czasami rozsądniej będzie co nieco dopłacić, aby cieszyć się naprawdę nienagannymi paznokciami, które nie tylko będą piękne, ale do tego będą niesamowicie trwałe. Dwa czy też trzy tygodnie będą nam śmiało się trzymały. Naprawdę możemy na to liczyć. Przez ten okres nie będziemy się musiały martwić odpryskującym lakierem czy też innymi niedociągnięciami.