Nowoczesna medycyna estetyczna – olbrzymie możliwości

Medycyna estetyczna bardzo dynamicznie się rozwija i dziś jest w stanie złagodzić ona objawy wielu chorób, ale również wiele z nich wyleczyć.

Jeszcze kilkanaście lat temu ta gałąź medycyny kojarzyła się przede wszystkim  z dbaniem o swoją cerę i skórę w celach estetycznych, ale dziś prócz ewidentnej poprawy wyglądu jest w stanie ona również zaproponować wsparcie lub leczenie wielu chorób, również niezwykle niebezpiecznych. Obecna medycyna estetyczna poczyniła również spore postępy chociażby w usuwaniu blizn.

Atopowe zapalenie skóry – leczenie

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to jedna z tych chorób, z którą możemy sobie dosyć dobrze radzić dzięki połączeniu sił dermatologii oraz medycyny estetycznej. Zwykle wdrożone jest leczenie farmakologiczne z pomocą miejscowych preparatów sterydowych, a także zaleca się używania odpowiednich kremów oraz zabezpieczenia skóry przed promieniowaniem słonecznym. Choć całkowite wyleczenie tej choroby jest niemalże niemożliwe, to medycyna estetyczna bardzo wiele pomaga w łagodzeniu jej skutków. Fototerapia to jedna z tych metod leczenia, które daje nieprawdopodobne wprost efekty. 

Nowoczesne terapie przeciwko łuszczycy

            Medycyna estetyczna w royalderm.pl to również szansa na wsparcie w leczeniu łuszczycy. To kolejna choroba, która pomimo iż jest nieuleczalna, może być łagodzona za pomocą nowoczesnych terapii dermatologicznych oraz z zakresu medycyny estetycznej. Odpowiednia terapia wdrożona jest zawsze po konsultacji z pacjentem, ocenie jego stanu zdrowia, w wieku, a także ewentualnych przeciwwskazań. Nowoczesne kliniki leczą wszystkie typy łuszczycy. Obecnie powszechnie wykorzystywaną metodą  są leki biopodobne, który wykazują bardzo dobrą skuteczność w przypadku chorych cierpiących na umiarkowaną oraz ciężką postać choroby. Jest to odmiana leków biologicznych, ale obecna medycyna estetyczna proponuje również kilka innych metod terapii, również lekami nowej generacji.

Dermatologia w walce z nowotworami skóry

W klinikach medycyny estetycznej najczęściej zatrudniani są również dermatolodzy, którzy zajmują się także diagnostyką oraz leczeniem nowotworów skóry. To bardzo podstępny rodzaj nowotworu, który często bywa lekceważony przez pacjenta. Tymczasem usunięcie zmian skórnych, a także regularna ich diagnostyka to bardzo prosty krok ku zapewnieniu sobie znacznie lepszego stanu zdrowia. Zabiegi zwykle wykonywane są pod znieczuleniem miejscowym, a wszelkie pobrane materiały odsyłane są do diagnozy histopatologicznej w specjalistycznym laboratorium. Więcej informacji znajdziesz na: Royalderm.pl.