Szeroka gama stylizacji z lakierem do hybrydy

Akryle, żele i właśnie hybrydy – wszystkie cieszą się dzisiaj ogromną popularnością dzięki swojej trwałości i uniwersalności podczas stylizowania paznokci. Manicure hybrydowy jest zdecydowanym liderem, jeżeli chodzi o naturalny wygląd paznokcia. Poznaj szerokie zastosowania lakierów do hybrydy!

Do czego służy lakier hybrydowy?

Od kilkunastu lat lakier do hybrydy stanowi niezbędny element świata stylizacji paznokci. Daje możliwości jakich wcześniej nie było na rynku. Przy pomocy bazy hybrydowej, czyli podstawy, która gwarantuje trwałość manicure oraz kolorowego lakieru do hybrydy i nabłyszczacza możemy stworzyć stylizację, która będzie świetnie wyglądała przez 2, a nawet 3 tygodnie.

Warto zauważyć, że hybrydy z reguły nie służą do przedłużania paznokci. W tym celu lepiej użyć żelu albo akrylu. Natomiast użycie lakieru hybrydowego ma zagwarantować nieskazitelny kolor z lustrzaną taflą, dzięki czemu nasze paznokcie zawsze będą zadbane, mimo że nad ich pielęgnacją spędzimy jedynie 2-3 godziny w miesiącu. Kontynuuj czytanie, aby poznać bliżej lakier hybrydowy!

Co należy zrobić przed nałożeniem lakieru do paznokci hybrydowych?

Tak jak w przypadku analogicznych metod niezbędne jest odpowiednie przygotowanie paznokcia. Oznacza to odsunięcie skórek, zmatowienie płytki bloczkiem o grubości ziarna 100/100 lub 180/240 oraz dokładne oczyszczenie płytki cleanerem. Każdy z tych etapów jest kluczowy dla wytrzymałej hybrydy. Przed usunięciem skórek warto zmiękczyć je specjalnym preparatem, który znacząco ułatwia ten proces. Zmatowienie płytki jest niezbędne – gwarantuje ono odpowiednią przyczepność bazy i lakieru hybrydowego. Warto sięgnąć też po lepszy cleaner a nawet primer bezkwasowy, ponieważ każde przetłuszczenie paznokcia osłabi manicure w przyszłości.

Jaki lakier do paznokci hybrydowych wybrać?

To ważne pytanie – różnice pomiędzy poszczególnymi produktami mogą być naprawdę znaczące. Warto jednak zauważyć, że kierowanie się zasadą „droższe = lepsze” nie jest najlepszą strategią. Dobrej jakości lakiery do hybrydy znajdziesz już w cenach poniżej 30 zł. Kolor nie ma większego znaczenia w przypadku ceny, dlatego zwróć uwagę na inne, ważne cechy lakieru hybrydowego. Istotne są trwałość (mierzona w tygodniach) oraz krycie (najlepiej w 1-2 warstwach). Kwestią gustu i preferencji są połysk oraz konsystencja – to zależy od tego, jaki chcesz osiągnąć efekt i z czym łatwiej Ci się pracuje. Dobry lakier do paznokci hybrydowych musi być dopasowany do Twojego stylu.

Czy hybryda jest lepsza niż manicure żelowy?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, oba produkty działają na podobnej zasadzie. Jednak mają nieco inne zastosowanie. Hybrydy służą przede wszystkim do robienia wytrzymałych stylizacji kolorowych, natomiast głównym zastosowaniem żelu jest przedłużanie paznokci. Plusem bazy i lakieru hybrydowego jest to, że nie tworzą one tak sztywnej i grubej płytki jak żel, dzięki czemu łatwiej je usunąć, gdy chcesz zmienić stylizację. W przypadku hybrydy dalej najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie oczywiście użycie pilnika albo frezarki i usuwanie manicure warstwę po warstwie – aż do dojścia do naturalnego paznokcia. Dobrym zwyczajem podczas noszenia lakieru do paznokci hybrydowych jest nawilżanie skórek specjalnym olejkiem, który zadba o ich zdrowie i piękno.