Top 3 pościeli na lato. Sprawdź nasze propozycje!

Latem wybieramy lekkie i zwiewne pościele, najczęściej są to naturalne komplety wykonane z bawełny lub włókna bambusowego. Dlaczego na lato warto wybrać pościele naturalne? Jakie tkaniny są najlepsze? Na te pytania odpowiadamy w artykule, przeczytaj go i zobacz nasze top 3 pościeli na lato.

Pościel z bawełny na lato – czy to dobry wybór?

Podczas lata wiele osób decyduje się na kupno pościeli z bawełny, jest to dobry wybór, ponieważ bawełna jest przewiewnym materiałem, który pochłania wilgoć. Pościel wykonana w 100% z bawełny jest w pełni bezpieczne w użytkowaniu przez dzieci i osoby dorosłe, nie podrażnia skóry i nie wywołuje alergii. Jeśli poszukujesz pościeli na lato i zdecydowałaś się na komplet z bawełny, wybierz pościel o niskiej gramaturze, na lato odpowiednie będą komplety o wadze około 100 – 115 g/m2. Pościel bawełniana uchodzi za produkt uniwersalny, naszym zdaniem na lato lepiej wybrać cieńsze pościele, pod zbyt grubym bawełnianym materiałem będzie Ci zbyt ciepło.

Dużym plusem jest popularność bawełny, taka pościel występuje w wielu wzorach i dostępna jest w każdym dostępnym w naszym kraju rozmiarze. Bez problemu znajdziesz komplet odpowiadający Twoim potrzebą. Wiele sklepów z pościelą oferuje szycie pościeli bawełnianej na zamówienie.

Pościel satynowa – jak wybrać dobrą pościel z satyny na lato?

Pościel satynowa to kolejny punkt na naszej liście pościeli nadających się na lato. Dlaczego satyna to dobry wybór? Satyna bawełniana (to bardzo ważne, aby była to satyna naturalna) wykazuje podobne właściwości co bawełna płaska, w odróżnieniu od niej jest delikatniejsza w dotyku. Wspomnieliśmy o satynie naturalnej, ponieważ satyna jest rodzajem splotu nici, a nie rodzajem materiału, dlatego przed zakupem pościeli satynowej sprawdź jej skład i wybieraj tylko te wykonane z naturalnych materiałów, np. satynę bawełnianą lub satynę jedwabną.

Satyna jest elegancką tkaniną, delikatnie połyskuje i ma gładką powierzchnię i wykazuje wysokie właściwości termoregulacyjne, tzn. w lecie chłodzi, a w zimie grzeje. Zazwyczaj wykonana jest z materiału o gramaturze około 125 g/m2, na rynku znajdziesz satynę o niższych gramaturach.

Pościel bambusowa – konkurencja dla bawełny?

Włókno bambusowe na naszym rynku jest nowością, która zyskuje coraz większe grono wielbicieli. Pościele wykonywane są z połączenia włókien z bambusa z innym materiałem, najczęściej z bawełną. Takie połączenie tworzy wyjątkową pościel. Dlaczego? Bambus jest szybkorosnącą rośliną, która wykazuje właściwości antybakteryjne, ponad to włókna z tej rośliny doskonale pochłaniają wilgoć, nawet w większym stopniu niż bawełna, dlatego pościel bambusowa świetnie nadaje się na okres letni.

Jakich pościeli na lato nie warto kupować?

W lecie ciało się poci, temperatury są coraz wyższe, dlatego pościel powinna być lekka, zwiewna i pochłaniać wilgoć. Na rynku dostępne są pościele z poliestru, które zazwyczaj wykonane są z lekkiej tkaniny o niskiej gramaturze. Nie wybieraj jednak takich pościeli na okres letni, poliester pomimo tego, że jest cienki i lekki, nie przepuszcza dobrze powietrza oraz w słabym stopniu pochłania wilgoć, co w efekcie nie tylko jest nie komfortowe, ale również niezdrowe.