Budżetowe podróże – w jaki sposób podróżować tanio?

Tanie podróże to wcale nie abstrakcja, jak wielu ludzi, którzy jeszcze nie spróbowali przypuszcza. Odrobina wiedzy na temat tego, czego i gdzie szukać, pozwala Polakom podróżować za grosze, często płacąc za lot w dwie strony mniej niż za weekend spędzony w Polsce. Jak podróżować tanio? Poniżej znajduje się kilka wskazówek.

Znajdź tanie loty

Skorzystaj z aplikacji SkyScanner lub stron tanich linii lotniczych tj. Ryanair i Wizzair, gdzie można wyszukiwać okazyjne kierunki, ale również wpisać lotnisko startowe i wyszukać najtańsze połączenia w danym terminie. Bardzo często okazuje się, że lot do Oslo, Londynu czy Neapolu w dwie strony kosztuje mniej niż 200, a czasem nawet mniej niż 100 złotych.

Wybieraj tanie miasta

Wybór odpowiedniego lotu to nie wszystko. Warto przeprowadzić rekonesans i dowiedzieć się, które z możliwych do wyboru miast są tanie. Nie chodzi o to, żeby polecieć za 200 złotych do Tel-Awiwu czy Sztokholmu, a potem zapłacić majątek na miejscu. Budżetowe wyjazdy typu city break powinny odbywać się do miast mających standardowe europejskie ceny, ponieważ zawsze można w nich znaleźć tańsze knajpki i atrakcje, oraz ceny jeszcze niższe. Dobrym wyborem będą na przykład Neapol, Kutaisi w Gruzji czy miasta w Czarnogórze, gdzie ceny są niższe niż w Polsce.

Nie korzystaj z usług hoteli

Hotele zawsze są droższe niż wynajem pokoju, mieszkania, apartamentu, a w niektórych państwach nawet całego domu na czas pobytu. Pomocna okaże się w tym wypadku platforma AirBnb, która pozwala na rezerwowanie najróżniejszych loków na całym świecie. Wyszukiwarka zawiera filtry, dzięki którym możliwe jest znalezienie miejsc z odpowiednią ilością łóżek lub sypialni dla wszystkich uczestników wycieczki, wi-fi, parkingiem, aneksem kuchennym i wieloma innymi udogodnieniami. Jest też w pełni bezpieczna, ponieważ ma obowiązek zapewnić lokum osobom, które zostały w jakikolwiek sposób oszukane. Rezerwacja odbywa się na poziomie aplikacji, a użytkownik natychmiast może nawiązać kontakt ze swoim gospodarzem i poznać wszelkie szczegóły.

A może oferty last minute?

Oferty last minute to doskonała okazja na wyjazd w atrakcyjnej cenie. Kiedy zazwyczaj pojawiają się najkorzystniejsze oferty na wyjazdy zagraniczne w biurach podróży?
– po majówce: W maju warto śledzić oferty, gdyż po długim weekendzie mogą pojawić się atrakcyjne obniżki.
– przed świętami Bożego Narodzenia: Okres od połowy listopada do połowy grudnia to czas, w którym można trafić na spektakularne obniżki.
– końcówka zimy i początek wiosny: Po feriach zimowych, przed Wielkanocą, również warto szukać okazyjnych ofert.
początek czerwca: W zależności od długości weekendu z Bożym Ciałem, można trafić na atrakcyjne oferty.

Najwięcej ofert last minute można znaleźć na stronie największego biura podróży w Polsce – ITAKI.