Co oznacza naklejka ryba na samochodzie? Wyjaśniamy

Naklejki na samochodach nie są oczywiście żadną nowością. Często mają one charakter żartobliwy lub ozdobny. Niekiedy informują również innych o poglądach kierowcy. Przykładem jest naklejka rybka na auto. Co oznacza i co świadczy o osobie kierującej takim pojazdem? Sprawdzamy.

Naklejka ryba na samochodzie – co symbolizuje?

Na wielu autach spotkać się można z naklejkami przedstawiającymi rybę. Sięgają po nie chrześcijanie, którzy chcą zamanifestować swoją wiarę. Ryba to bowiem symbol Jezusa i to już od zarania chrześcijaństwa, co dla wielu osób może być nieco zaskakujące.

Pierwsi chrześcijanie wykorzystywali symbol ryby jako swój znak rozpoznawczy. Krzyż pojawił się znacznie później, bo dopiero w wieku IV. Jako pierwsi po naklejki rybki na auto zaczęli sięgać protestanci mieszkający w Niemczech. Miało to miejsce w latach 80. XX wieku. Potem zaczęły one zyskiwać popularność na całym świecie, również w Polsce. 

Co świadczy o kierowcy naklejka rybka na aucie?

Z założenia osoby, które kierują pojazdem opatrzonym naklejką ryby powinny być życzliwe i pomocne, a także powinny przestrzegać przepisów drogowych. Trzeba przy tym pamiętać, że nie jest tutaj mowa o dowolnym rysunku ryby. Symbolem chrześcijaństwa jest prosta grafika, która składa się z dwóch przecinających się ze sobą łuków. Przedstawia ona tułów i ogon ryby widzianej z boku. Tego typu naklejki można m.in. znaleźć w internetowej hurtowni dewocjonaliów https://jakobczak.pl/naklejki.

W obecnych czasach naklejka ryba jest dodatkowo oznaką odwagi. Wiele osób odchodzi bowiem do religii i ją wyśmiewa. Ryba na samochodzie pokazuje innym, że dla danej osoby chrześcijańskie wartości są najważniejsze. 

Na jaką naklejkę rybę warto się zdecydować?

Okazuje się, że na rynku znaleźć można całkiem sporo różnych naklejek rybek na auto. Różnią się one między sobą przede wszystkim wielkością. Każdy powinien więc bez problemu znaleźć model odpowiedni dla siebie. Naklejkę umieścić można np. na szybie czy bagażniku samochodu. Możliwości jest naprawdę wiele. Do wyboru są zarówno naklejki niewielkie – maksymalnie kilkucentymetrowe, jak i modele znacznie większe. 

Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim proste, klasyczne naklejki ryby. Jednak równie dobrze zdecydować się można na naklejki ozdobione dodatkowymi elementami np. symbolem gołębicy czy napisem “Jezus”. Naklejki są utrzymane w dość zróżnicowanej kolorystyce. Mogą być białe, złote, czarne, srebrne, niebieskie czy czerwone. Ciekawą propozycją są także naklejki wielokolorowe.