Czy można zachować młodość na dłużej? Poznajcie skuteczne sposoby jak to zrobić?

Skóra kobiet zaczyna się starzeć już około 25 roku życia, podczas gdy u mężczyzn następuje to po 40 roku życia. Cóż, żadna w tym sprawiedliwość. Jednocześnie nie trzeba tego faktu ot tak zaakceptować. W końcu stawiając na właściwą pielęgnację można zachować młodość na dłużej i nawet po 40 czy 50 roku życia cieszyć się jędrną skórą i to bez interwencji chirurga plastycznego.

Retinol – twój sprzymierzeniec

Zacznijmy od tego czym jest retinol. Otóż jest to pochodna witaminy A. co ważne wykazuje ona naprawdę skuteczne działanie anti age. Dzięki niej można pozbyć się zmarszczek, ale też zapobiec powstawaniu nowych. Trzeba wiedzieć, że retinol ma silne działanie antyoksydacyjne, co oznacza, że redukuje wpływ wolnych rodników na skórę. W efekcie staje się ona jędrniejsza, a zmarszczki wygładzone. Oczywiście na tym jego zalety się nie kończą. Reguluje także pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości, ale i zaskórników. Skóra staje się lepiej odżywiona i odzyskuje blask. Możecie wybrać kremy z retinolem, ale też postawić na serum. Tutaj musicie pamiętać, że serum jest bardziej skoncentrowane, co oznacza, że ma wyższe stężenie retinolu, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszego efektu nawilżenia i wygładzenia skóry. Ale nie zapominajcie jeszcze, że serum nie jest alternatywą dla kremu. Poza stosowaniem serum trzeba także stosować krem nawilżający. Tutaj możemy Wam polecić krem z dodatkiem niacynamidu, który redukuje stany zapalne i zmniejsza widoczność porów. Jeżeli Wasza skóra potrzebuje naprawdę solidnego nawilżenia, to zastosujecie serum i krem z kwasem hialuronowym. Tworzy on swoisty film ochronny. Zapobiega ucieczce wody, ale też odbudowuje warstwę hydrolipidową. Dzięki temu skóra chroniona jest też przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Zdrowa dieta dla zachowania młodości

Nie można zapominać o tym, jak ważna jest właściwa dieta dla zachowania młodości na dłużej. Najlepiej tutaj sięgnąć po produkty, które są bogatym źródłem witamin młodości, czyli A, C, D i E. Oczywiście znajdziecie je w wielu warzywach i to właśnie warzywa powinny być bazą każdego posiłku. Powinny też zajmować ponad 75% miejsca na talerzu. Poza warzywami w diecie muszą znaleźć się owoce, ale i produkty pełnoziarniste (no chyba, że chorujecie na celiakię). Zamiast tłustych mięs wybierajcie ryby, zaś krowie mleko zamieńcie na napoje roślinne, choćby owsiane czy migdałowe. Z diety należy bezwzględnie wyeliminować wszelkiego rodzaju produkty przetworzone. Mamy na myśli zarówno jedzenie typu fast food, jak i dania garmażeryjne. Nie tylko nie mają one praktycznie żadnych wartości odżywczych, ale i uzależniają i sprawiają, że skóra produkuje więcej sebum. Codziennie sięgajcie po smoothie ze szpinakiem i sokiem z cytryny, ale też z dodatkiem banana. To prawdziwa bomba witaminowa.

Aktywność fizyczna także się liczy

Właściwa pielęgnacja, zdrowa dieta i aktywność fizyczna to trzy kroki do zachowania młodości na dłużej. Codziennie powinno się przynajmniej 30 minut poświęcić na ćwiczenia czy jogging. Wystarczy niewiele, a można zyskać wiele. W końcu aktywność fizyczna zapobiega szkodliwemu działaniu stresu oksydacyjnego, ale też pozwala lepiej sobie radzić z przewlekłym stresem. A jak wiadomo stres dodaje lat. Jeżeli wydaje Wam się, że nie macie czasu na aktywność fizyczną, to zawsze możecie zamienić samochód na rower i problem rozwiązany.