Jak wysmuklić twarz z pomocą kolczyków?

Kolczyki ułatwiają optyczne wysmuklenie twarzy i poprawienie jej owalu. Wiszące kolczyki mogą skutecznie odwrócić uwagę od pucołowatych policzków, czy też szerokiej szczęki. Można nosić je na co dzień do pracy bądź szkoły, gdyż świetnie dopasowują się do wielu stylizacji. Jakie kolczyki wybierać w celu wyszczuplenia twarzy?

Wiszące kolczyki wyszczuplające twarz – jaki powinny mieć kształt?

Jeśli chce się wysmuklić twarz, nie można zakładać dowolnych wiszących kolczyków. Mnogość kształtów i rozmiarów sprawia, że nie wszystkie dostępne modele sprawdzają się w tym celu. Niektóre wiszące kolczyki mogą dać wręcz odwrotny efekt! Jeżeli postawisz np. na długie trójkąty rozszerzające się ku dołowi, buzia wyda się szersza na dole. Taki kształt sprawdza się w przypadku poszerzania wąskiej szczęki i spiczastego podbródka, jednak nie wysmukli policzków. Niepożądany efekt uzyskasz również w przypadku, gdy wybierzesz kolczyki w kształcie dużych kół. Okrągła buzia i kolczyki kółka to połączenie, które sprawia, że twarzy wydaje się jeszcze pełniejsza i szersza. Okrągłe kolczyki wybierz, jeśli masz owalną lub kwadratową twarz – takie modele znajdziesz między innymi tutaj: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/kolczyki/kolczyki-kola.html.

Długie wiszące kolczyki mające wąski kształt dobrze sprawdzają się do optycznego wyszczuplania policzków lub szczęki. Dzięki nim szczuplejszy wydaje się także nos bądź podbródek, dlatego zbyt szerokie części twarzy wyraźnie się wysmuklają po założeniu kolczyków. Wiszące kolczyki o długości sięgającej poniżej linii podbródka sprawdzają się znakomicie pod tym względem.

Długie kolczyki do noszenia na co dzień

Długie kolczyki można nosić nie tylko na ważne okazje i większe wyjścia, ale i na co dzień. Jeśli chce się zakładać je każdego dnia, powinno się zadbać o trwałość biżuterii. Dobrym wyborem są kolczyki wykonane ze złota, które cechuje się odpowiednią twardością i niepodatnością na zarysowania. Ponadto złoto jest uniwersalne i pasuje do wielu stylizacji. W przypadku kolczyków z kamieniami szlachetnymi warto stawiać na kamienie w odcieniach pasujących do typu urody, gdyż np. noszenie rubinów przez panie z cerą naczynkową jedynie uwydatni pajączki, a niebieski szafir z kolei podkreśla nadmierną bladość cery.

Kolczyki z biglem czy na sztyft?

Wybierając długie kolczyki, powinno się zwrócić uwagę na sposób ich zapinania. Do wyszczuplania twarzy na co dzień, lepiej sprawdzają się kolczyki na biglach, które rzadziej wypadają z uszu i zapewniają lepszy dostęp powietrza do skóry. Zapinanie nie ściska ucha i zapewnia więcej swobody. Dodatkowo bigiel jest wygodny dla pań, które mają nieco grubsze płatki uszu i trudno im zapiąć kolczyki na sztyft.

Z kolei, gdy wykonuje się prace, które wiążą się z ryzykiem zaczepienia kolczyka, warto postawić na sztyfty. Kolczyk zapinany na wkrętkę ogranicza prawdopodobieństwo przerwania skóry ucha i poważnego skaleczenia. Pociągnięcie za kolczyk powoduje wysunięcie sztyftu z dziurki w uchu, dlatego nie trzeba się obawiać, że biżuteria ograniczy bezpieczeństwo podczas wykonywania różnych obowiązków.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o biżuterii, możesz skorzystać z wiedzy zawartej w tym miejscu: https://lilou.pl/pl/blog.

Artykuł Sponsorowany