Mech na ściany Twoim własnym kawałkiem lasu w domu

Marzysz o tym, by móc poczuć się w domu jak w zaczarowanym lesie? Ostatnimi czasy coraz więcej ludzi dostaje tak zwanego ,,fioła” na punkcie roślinności. Marzymy o bujnych, zielonych pnączach w salonie, kuchni a nawet sypialni. Niestety nie każdy ma dość czasu, aby utrzymać taką ilość żywych ozdób. Szukasz odpowiedniej metody na wprowadzenie zieleni w Twoim domu tak, aby nie trzeba było się bać, że przy naszej zapominalskiej naturze szybko zginie? A może jesteś tak wielkim fanem roślinności, że do swojej już istniejącej dżungli szukasz odpowiedniego tła? W każdym z tych dwóch przypadków mech na ściany będzie świetnym rozwiązaniem! 

Co to jest mech na ściany?

Mech na ściany to najczęściej chrobotek reniferowy. Wdzięczna nazwa, prawda? Jest to bardzo modny trend ostatnich czasów. Decydują się na niego właściciele zarówno niewielkich przestrzeni jak i salonów wielkości marketów. W czym tkwi tajemnica mchu, że jest taki rozchwytywany? To proste. Tak proste, jak jego pielęgnacja. Mech na ściany nie wymaga nawet podlewania. Pobiera wodę z powietrza, dzięki czemu jest właściwie bezobsługowy. Jedyne o czym my musimy pamiętać to utrzymywanie odpowiedniej wilgotności w naszym domu i nie dopuszczanie do przesuszania powietrza. Najlepszy poziom wilgotności,  którym nasze nietypowe roślinki będą czuły się niczym w domu to około 40-60%. Samo wykonanie takiego ściany również nie jest wyjątkowo skomplikowane. Wystarczy zakupić w sklepie gotowe panele z kompozycją mchów, najczęściej wyżej wspomnianego chrobotka reniferowego. Takie panele gotowe są do zamontowania w wybranym miejscu. Do utwardzenia go wystarczy zwykły klej montażowy. 

Jakie zalety niesie za sobą zamontowanie ściany z mchu?

Mech na ściany to nie tylko wizualne korzyści jak mogłoby się wydawać. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to prawdziwa roślina. W żadnym wypadku nie są to sztuczne, plastikowe odpowiedniki. Dzięki odporności mchu na warunki, w jakich wzrasta możemy cieszyć się tą namiastką lasu we własnym domu. Jakie więc korzyści oprócz umilenia otoczenia niesie za sobą zamontowanie takiej ściany? Mech na ściany ma zdumiewające zdolności akustyczne. Wspaniale wycisza pomieszczenie. Pomaga również nam uzyskać wewnętrzny spokój i harmonię. Wprowadza namiastkę leśnej wycieczki, która działa niezmiernie terapeutycznie. Polecany jest zwłaszcza osobom, które w ciągu dnia otoczone są jedynie biurowcami i szarymi, betonowymi chodnikami. Jeśli w domu mamy alergików nie musimy się obawiać. Ta roślina jest dla nich zupełnie bezpieczna.