Jaka frezarka do paznokci będzie najlepsza do użytku domowego? Wybieramy frezarkę

Piękny manicure bez wychodzenia z domu? Możliwości jest coraz więcej! Bogaty wybór lakierów, lampy UV/LED do hybryd, zestawy do różnego typu manicure’u to już norma na rynku. Aby stylizacja paznokci była perfekcyjna, często potrzeba jest jednak również frezarka. Jak wybrać takie urządzenie na użytek domowy?

Jakie cechy powinna mieć frezarka, którą kupujemy tylko na użytek domowy? Przystępna cena, wielofunkcyjność i łatwość użytkowania to z pewnością najważniejsze cechy, które wymieniłaby niejedna amatorka domowego manicure’u.

Frezarka domowa a profesjonalna

Frezarki na użytek domowy różnią się od tych używanych w salonach kosmetycznych. Przede wszystkim nie muszą one posiadać tak wysokich parametrów technicznych jak urządzenia profesjonalne – dlatego też ich cena jest znacznie niższa.

Frezarki przeznaczone do użytkowania w domu mają niższą moc niż te wykorzystywane w profesjonalnych gabinetach. Na prywatny użytek całkowicie wystarczy Ci urządzenie o mocy 10–20 W, podczas gdy urządzenia do salonów dysponują mocą od 40 W wzwyż.

Parametry frezarki – na co zwrócić uwagę?

Jaka frezarka do paznokci będzie najlepsza? Oto najważniejsze parametry i czynniki decydujące o funkcjonalności urządzenia:

  • moc i prędkość obrotowa — im wyższa moc, tym szybsza praca frezarki, a więc i większa prędkość obrotowa; wysoka prędkość umożliwia bardziej efektywną pracę nad paznokciem, a dobre frezarki posiadają regulację nawet do 20 tys. obrotów na minutę;
  • ergonomia, kształt, waga — czyli wszystko, co decyduje o tym, że łatwo będzie Ci trzymać frezarkę i sprawnie się nią posługiwać; wybierz urządzenie, które dobrze leży w dłoni i podczas dłuższego użytkowania nie sprawia dyskomfortu. Wygoda zależy zarówno od ergonomicznego kształtu, jak i wagi frezarki;
  • pokrętła regulujące prędkość i kierunek obrotów – oczywiście łatwo dostępne i wygodne w użytkowaniu;
  • liczba dołączonych frezów i sposób ich zakładania – frezarka powinna posiadać w zestawie końcówki do frezowania; będziesz je zmieniać często, ponieważ każda ma inne zadanie: są frezy do kształtowania płytki paznokciowej, do skórek, do polerowania itd.); frezarka powinna zawierać zestaw podstawowych końcówek i zapewniać ich wygodną wymianę – upewnij się, że urządzenie obsługuje standardowe frezy o średnicy 2,35 mm, dzięki czemu będziesz mogła dokupić później różnorodne frezy w zależności od potrzeb;
  • źródło zasilania – frezarki mogą być zasilane z sieci bądź posiadać ładowany akumulator; w przypadku zasilania sieciowego zwróć uwagę na długość przewodu, jeżeli natomiast wybrane urządzenie wymaga ładowania i dzięki temu jest bezprzewodowe, sprawdź czas pracy po naładowaniu oraz czas potrzebny do pełnego naładowania baterii;
  • cena — dobre frezarki można kupić już za 200–300 złotych; najpierw sprawdź jednak pozostałe parametry – lepiej zainwestować w dobrej jakości urządzenie, które posłuży lata i będzie wygodne w użytkowaniu.

Zakup frezarki pozwoli Ci na wykonanie profesjonalnego manicure’u w domu. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia oraz zestaw dołączonych końcówek.