Lasery kosmetyczne – inwestycja w nowoczesny sprzęt gabinetowy

Twój gabinet kosmetologiczny jest miejscem, w którym oferujesz Klientom bogaty pakiet specjalistycznych zabiegów? W takim przypadku niemal obowiązkowym wydaje się wprowadzenie wyposażenia takiego jak lasery kosmetyczne. Dlaczego taki sprzęt może okazać się opłacalną inwestycją?

Laser kosmetyczny – SHR czy Q-Switch?

Wśród urządzeń klasyfikowanych jako lasery kosmetyczne wyróżnić można laser SHR oraz laser Q-Switch. Czym się różnią i dlaczego oba rodzaje sprzętu warto wprowadzić do wyposażenia salonu kosmetologicznego?

Kosmetyczny laser SHR (Super Hair Removal) jest specjalistyczną aparaturą przeznaczoną do przeprowadzania zabiegów z zakresu depilacji ciała. Jednak, w odróżnieniu od klasycznie rozumianej depilacji laserowej, w przypadku SHR mowa jest o emisji całej, skoncentrowanej wiązki światła, ale o różnych długościach fali. To pozwala na dostosowanie zakresu działania bezpośrednio do karnacji skóry klienta, co czyni proces depilacji wyjątkowo bezpiecznym (przy zachowaniu oczekiwanej skuteczności).

Urządzenie typu SHR różni się od laserów depilacyjnych także metodą działania – w tym przypadku wykorzystywane jest zjawisko selektywnego rozkładu fototermicznego, w którego trakcie dochodzi do precyzyjnego niszczenia komórek zarodkowych włosa.

Laser Q-Switch jest z kolei sprzętem kosmetologicznym, za pomocą którego możliwe jest przeprowadzanie zabiegów związanych, chociażby, z usuwaniem makijażu permanentnego, tatuaży czy też różnego rodzaju znamion i przebarwień.

Urządzenie Q-Switch emituje krótkie impulsy światła laserowego, które docierają do zmienionych tkanek, bez niszczenia okolicznych komórek. Taki sposób działania, wyjątkowo skuteczny, pozwala na stosowanie aparatury również w ramach zabiegów odmładzających i poprawiających ogólną kondycję tkanki skórnej.

Zalety wykorzystywania laserów kosmetycznych w salonie kosmetologicznym

Zainwestowanie w zakup lub leasing nowoczesnego sprzętu w postaci laserów kosmetycznych to ogromny krok naprzód dla każdego gabinetu kosmetologicznego. Dysponując tak precyzyjną aparaturą, będziesz w stanie zaoferować swoim klientom wyjątkową, profesjonalną obsługę i zabiegi dostosowane do ich oczekiwań.

Lasery kosmetyczne SHR oraz Q-Switch należą obecnie do kategorii najbardziej zaawansowanych urządzeń, co przekłada się tak na komfort ich użytkowania, jak i możliwość zapewniania wysokiego poziomu bezpieczeństwa w trakcie realizowanej procedury zabiegowej.