Wybieramy trwały i pojemny powerbank – na co warto zwrócić uwagę?

Szukasz trwałego i pojemnego powerbanku? Wybór odpowiedniego banku energii to ważna decyzja – w końcu nikt nie chce, by w najmniej odpowiedniej chwili twój telefon całkowicie się rozładował. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, kupując powerbank i jaki model będzie najlepszym zakupem!

Powerbank – dla kogo?

Powerbank powinien być naturalnym akcesorium dokupowanym do telefonu – jak słuchawki. Jeśli na co dzień intensywnie korzystasz ze smartfona, z pewnością obserwujesz, jak szybko kurczy się pasek baterii. Chcesz tego uniknąć? Powinieneś mieć powerbank zawsze przy sobie! Producenci smartfonów coraz intensywniej rozwijają możliwości telefonu, dopracowując poszczególne parametry – na przykład częstotliwość odświeżania wyświetlacza. Przynosi to zachwycające rezultaty – dynamiczne sceny seriali wspaniale się prezentują, dobrze oceniają to również miłośnicy gier mobilnych. Problem w tym, że za tymi udogodnieniami nie nadążają akumulatory, które w smartfonach rozładowują się dość szybko. Dlatego dobrze mieć przy sobie powerbank – nie tylko w podróży, w pracy lub na uczelni, a więc wszędzie tam, gdzie trudno o podpięcie urządzenia do ładowania. Bank energii w torbie lub plecaku to dobry nawyk, który może uchronić cię przed nagłym rozładowaniem się smartfona i utratą kontaktu ze światem. Zwłaszcza, jeśli intensywnie używasz telefonu do fotografowania lub tworzenia treści – podczas zwiedzania lub na koncercie.

Jak łatwo się zorientujesz, powerbank jest niezastąpionym urządzeniem właściwie dla każdego użytkownika smartfona. Trzeba tylko dobrać odpowiedni model!

Jaki powerbank kupić?

Na rynku jest bardzo duży wybór banków energii. Najtańsze kupisz za mniej niż 100 zł! Nie jest więc to zakup, który nadmiernie obciąży twój budżet. Nie warto zwlekać z zakupem – nigdy nie wiesz, kiedy się przyda potrzeba szybkiego uzupełnienia akumulatora w twoim telefonie. Dobrze jednak poświęcić czas, by kupić odpowiedni model.

Jaki jest najlepszy powerbank? Przede wszystkim pojemny. Jego pojemność powinna wynosić co najmniej dwukrotność pojemności baterii w twoim smartfonie. Za bezpieczną granicę uchodzi więc 10000 mAh – takie powerbanki kupisz za mniej niż 100 zł!

Równie istotną kwestią jest to, ile urządzeń naraz możesz ładować, korzystając z banku energii. Jeśli oprócz smartfona korzystasz z tabletu, przyda ci się możliwość podłączenia więcej niż jednego sprzętu jednocześnie.

Dobrze, by powerbank był lekki i wygodny – łatwo schowasz go do torby, plecaka, a nawet kieszeni. Powinien być przy tym jednak odporny. Zwróć uwagę na jakość wykonania obudowy. Warto dopłacić, by kupić sprzęt, który nie tylko dobrze wygląda, ale jest trwały.

Inne kluczowe parametry, których nie powinieneś ignorować, to maksymalny prąd wyjściowy, a także dostępne porty.

Polecane powerbanki – jakie są najlepsze?

Zastanawiasz się, które pojemne modele będą dobrą inwestycją? Zobacz wysoko oceniane urządzenia!

  • SBS 30000 mAh TTBB30000PD20K – model za niespełna 200 zł o pojemności 30000 mAh! Jeśli szukasz pojemnego urządzenia, trudno o lepszy wybór. Jednocześnie możesz ładować aż cztery urządzenia. Wygodnie je podłączysz dzięki dwóm portom USB-C i dwóm USB-A.
  • TRUST Primo 20000 mAh 23593 – bardzo dobrze oceniany model za mniej niż 140 zł. Pojemność robi wrażenie – wynosi 20000 mAh. Możesz jednocześnie podłączyć trzy urządzenia, w których chcesz uzupełnić energię. Masz tutaj dwa porty USB-A i jeden USB-C. Urządzenie waży 430 g i ma funkcję szybkiego ładowania (Fast Charge).
  • HAMA PD20-HD 20000 mAh 201663 – kolejny sprzęt zbierający pozytywne recenzje – tym razem za ok. 170 zł. Urządzenie ma pojemność 20000 mAh – możesz ładować jednocześnie trzy urządzenia. Masz tutaj port USB-C i dwa USB-A. Sprzęt obsługuje technologię szybkiego ładowania Power Delivery i Quick Charge 3.0. Opisywany model waży 361 g.

Chcesz sprawdzić inne dostępne opcje? Przeanalizuj powerbanki w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, który z nich najlepiej wpisuje się w twoje potrzeby!