Jak działa urządzenie do oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe skóry jest zabiegiem, który pozwala dogłębnie oczyścić cerę, zwalczyć wolne rodniki i usunąć martwy naskórek. Do jego przeprowadzenia niezbędne są odpowiednie urządzenia. Oczyszczanie wodorowe staje się dzięki nim bezpieczne, skuteczne i zapewnia długotrwałe efekty.

Na czym polega oczyszczanie wodorowe skóry?

Warto zaznaczyć, że oczyszczanie wodorowe stanowi zabieg całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, a co za tym idzie, także bezpieczny dla pacjenta. Może z niego skorzystać zarówno kobieta, jak i mężczyzna – oczyszczanie to wykazuje bowiem świetne działanie na cerę każdego rodzaju. Zabieg polecić można osobom w każdym wieku, które pragną przywrócić skórze zdrowie i siłę.

Sam zabieg polega, w dużym skrócie, na wprowadzeniu pod skórę mikroskopijnych cząstek wodoru. Odbywa się to za pomocą strumienia wody pod odpowiednim ciśnieniem. Ponieważ wspomniany wodór jest najmniejszym naturalnym pierwiastkiem, bez trudu przenika on do głęboko położonych warstw komórek naskórka. Tam jest wychwytywany przez reaktywne formy tlenu, z którymi wiąże się – i dochodzi do powstania tlenu oraz wody (oczywiście nadal w wersji mikroskopijnej).

Efektem takiego działania jest głębokie natlenienie skóry, ale też jej oczyszczenie, ponieważ martwe komórki naskórka zostają złuszczone. Jednocześnie tak dogłębne oddziaływanie sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na absorpcję składników odżywczych zawartych w kosmetykach i preparatach pielęgnacyjnych.

Oczyszczanie wodorowe sprzyja terapii przeciwstarzeniowej, ale też przywraca skórze naturalną promienność i równomierny, zdrowy koloryt.

Oczyszczanie wodorowe – urządzenia

Urządzenia do oczyszczania wodorowego to nowoczesna aparatura kosmetologiczna, która umożliwia przeprowadzenie zabiegu w sposób wieloetapowy. Innymi słowy, sprzęt taki umożliwia bezpieczne aplikowanie jonów wodoru, a dzięki różnym głowicom pozwala także na zasysanie martwych komórek skóry oraz nadmiaru sebum.

Zabieg oczyszczania wodorowego, wykonany za pomocą profesjonalnego urządzenia, pozostawia skórę idealnie czystą – wolną od zanieczyszczeń, toksyn oraz wolnych rodników. Jednocześnie, dzięki docieraniu do głębokich warstw naskórka, oczyszczanie wodorowe prowadzi do stopniowego łagodzenia stanów zapalnych w skórze.

Lepsze dotlenienie komórek skóry sprawia ponadto, że pobudzone zostają naturalne procesy naprawcze. Dochodzi do wzmożonej produkcji nowych wiązań kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do opóźnienia procesów starzenia się. Skóra odzyskuje przy tym jędrność i gładkość, dochodzi do zmniejszenia się zmarszczek i bruzd. Regularne poddawanie się zabiegowi, przy stosowaniu aparatury do oczyszczania wodorowego, to doskonały sposób na intensywne zadbanie o cerę.