Jak odpowiednio dbać o skórę jesienią?

Okres jesienny to trudny i wymagający czas dla naszej skóry. Jak wiemy, jej pielęgnacja bez względu na porę roku nie należy do najłatwiejszych. Po lecie na naszej skórze mogą pojawić się pamiątka w postaci pięknej złocistej opalenizny, ale nie tylko. Jesienią często musimy zmagać się z przebarwieniami słonecznymi, trądzikiem, czy popękanymi naczynkami. Jak powinno się dbać o swoją skórę podczas jesieni?

Jak dbać o skórę twarzy jesienią?

W lato często sięgamy po preparaty, których celem jest przyspieszenie opalania lub podtrzymanie opalenizny. Zapominamy jednak, że długie przebywanie na słońcu ma zły wpływ na naszą skórę. Z tego powodu, kiedy nadchodzi jesień jest ona sucha i traci swój naturalny blask. Ponadto, na naszej skórze mogą się pojawić przebarwienia czy popękane naczynka. W jaki sposób więc dbać o skórę jesienią, by ponownie mogła cieszyć nas swoim blaskiem i zdrowym wyglądem? Wystarczą trzy nawyki pielęgnacyjne! Po wprowadzeniu ich w życie sprawisz, że Twoja skóra odzyska utracony blask.

Krok pierwszy – złuszczanie

Niejednej z nas zależy na utrzymaniu letniej opalenizny jak najdłużej. Niestety unikanie złuszczania nie jest dobrą decyzją. Jesień jest idealnym momentem, aby używać na swojej skórze kwasów i ją dogłębnie oczyścić. Złuszczanie naskórka może odbyć się przy pomocy peelingów enzymatycznych bądź mechanicznych. Warto wiedzieć, że peeling nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale również pobudza naszą skórę do wytwarzania nowych komórek. Jeżeli będziesz stosowała go regularnie, to Twoja cera będzie gładsza i odzyska równy koloryt. Oczywiście musisz pamiętać, aby wybrać produkt dopasowany do potrzeb Twojej skóry. Peelingi mechaniczne drobnoziarniste są polecane dla skóry suchej i wrażliwej. Peelingi na bazie enzymów idealnie sprawdzą się na cerze wrażliwej, naczynkowej i skłonnej do podrażnień. Peelingi chemiczne będą dobre dla skóry dojrzałej, tłustej i borykającej się z niedoskonałościami.

Krok drugi – nawilżenie

Jesień to czas tzw. “sweater weather”, czyli czasu na swetry. Aby było nam cieplej rozkręcamy również kaloryfery. NIestety, ma to zły wpływ na naszą skórę – wysusza ją i podrażnia, a po sezonie letnim jest już ona odwodniona. Dlatego wymaga ona od nas odpowiedniego nawilżenia – zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz. Oprócz spożywania minimum 1,5 litra wody dobrze jest zainwestować w kremy do twarzy na dzień i na noc, które mają działanie nawilżające. Ogromną rolę w pielęgnacji odgrywają również kremy do twarzy z filtrem SPF. Nawet w chłodne dni, kiedy nie ma słonka na niebie, promieniowanie UV nadal oddziałuje na naszą skórę.

Krok trzeci – regeneracja

Podczas jesiennej pielęgnacji nasza skóra potrzebuje regeneracji. Z tego powodu ważne jest stosowanie kremów, które zawierają witaminę A biorącą udział w odnowie naskórka. Co więcej, w składzie powinny się również znaleźć:

  • witamina B – odpowiada ona za regulację złuszczania naskórka i zahamowanie pękania skóry,
  • witaminę C – działa antyoksydacyjnie,
  • witaminę E – działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie.

Umów się na badania z konsultacją Zdrowa skóra i włosy w Jutro Medical!

Jutro Medical jest przychodnią, działającą w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Oznacza to, że może skorzystać z niej każdy ubezpieczony człowiek. Zarówno cały zespół lekarski jak i założyciele przychodni wiedzą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W swojej ofercie posiadają pakiet badań z konsultacją Zdrowa skóra i włosy. Nie czekaj – zapisz się na badania już teraz!