Jakie są korzyści z posiadania moskitier?

Moskitiery to skuteczny sposób na ochronę przed uciążliwymi owadami, ale nie tylko. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy zamontować moskitierę w Twoim domu, odpowiedź brzmi: tak! Poniżej znajdziesz argumenty, które na pewno Cię przekonają.

Owady zostaw za oknem

Moskitiery montuje się oczywiście przede wszystkim po to, aby do domu nie wlatywały denerwujące, ale przede wszystkim, żądlące i koszące owady jak komary, pszczoły, osy czy trzmiele. Moskitiery to idealny (i jedyny) sposób na to, aby nie być zmuszonym do wieszania w całym domu lepów na muchy w okresie letnim. Zamontowane na trwałe w ramie okiennej chronią niezależnie od pory dnia czy nocy, a jednocześnie nie przeszkadzają w otwieraniu i zamykaniu okna. Warto wiedzieć, że nowoczesne rozwiązania pozwalają na montaż estetycznych, ruchomych moskitier na drzwi balkonowe, które nie wyłączają je z użytku, a jednocześnie stanowią barierę dla owadów. 

Mniej sprzątania

Moskitiery chronią także przed wpadaniem większych pyłków i zanieczyszczeń do wnętrza domu. Oczywiście nie zastąpią one oczyszczacza powietrza i nie stanowią bariery dla drobnych pyłków, przed którymi chroni tylko maska ze specjalnym filtrem. Mimo to, osoby, które zamontowały u siebie moskitiery zauważają, że w stosunku do lat ubiegłych ilość zabrudzeń w domu znacznie zmalała, ze względu na „oczyszczanie wstępne” powietrza wpadającego do domu przez otwarte okno. 

Bezpieczne dzieci i zwierzęta domowe

Dobrej jakości, stabilne i mocne moskitiery to także bariera dla domowników: docenią ten fakt przede wszystkim opiekunowie małych dzieci, ale również czworonogów. Jeśli w domu znajduje się czworakujące niemowlę, kot, królik czy niewielki pies, które nie powinny samodzielnie opuszczać domu i wychodzić np. do ogrodu, moskitiera jest idealnym rozwiązaniem. Aby jednak moskitiera zapewniała bezpieczeństwo, musi być wykonana z trwałego materiału, który nie ulega rozdarciom pod naporem delikatnej siły czy pazurów. 

Jak wybrać dobre moskitiery?

W przypadku niestandardowych okien najlepiej sprawdzą się moskitiery na wymiar. To także rozwiązanie dla osób wymagających, które nie przepadają za samodzielnym majsterkowaniem: montaż takich moskitier jest banalnie prosty, nie wymaga przycinania czy dopasowywania elementów. Moskitiery na ramce montuje się w balany i szybki sposób zgodnie z załączoną instrukcją. Najlepsze moskitiery pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy bazują wyłącznie na najwyższej jakości materiałach. 

Moskitiery są przydatne w każdym domu od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Produkty wykonane z dbałością o szczegóły i dobrej jakości nie muszą być demontowane na okres zimowy, chociaż można to zrobić ze względu na mniejszą ilość światła słonecznego, która jest dostępna w czasie zimowych miesięcy. Moskitiery nie ograniczają widoczności i nie zmniejszają znacząco przepływu światła, jednak w zimie nawet ta niewielka bariera może stanowić różnicę. Jeśli chcemy demontować moskitiery na zimę, tym bardziej trzeba zwrócić uwagę na jakość kupowanego rozwiązania: jedynie moskitiery od uznanych producentów mają gwarancję zachowania swoich właściwości mimo demontażu i ponownego montażu, ponieważ w tym celu zostały wykonane.