Sztuczna trawa na balkon- hit czy kit?

Zastanawiasz się czy sztuczna trawa na balkon jest dobrym rozwiązaniem? Prawdą jest, że nie każdy może sobie pozwolić na prawdziwą trawę w pięknym, zadbanym, przydomowym ogródku. Nic więc dziwnego, że kawałek przestrzeni w postaci balkonu, który ma stanowić nam namiastkę własnej ziemi staramy się jak najbardziej wyglądem przybliżyć właśnie do natury. Oczywiście nie wszyscy. Mamy przecież również zwolenników gołych płytek czy mięciutkich, białych dywanów, tuzina poduszek, wygodnej kanapy i niezliczonych lampionów a w tym wszystkim oni- z lampką wina i dobrą książką. Dziś jednak skupimy się na tych, którym duchowo bliżej do natury, zieleni i roślinności, aniżeli wygody i miękkości. 

Sztuczna trawa na balkon- największe zalety.

Sztuczna trawa na balkon jest zdecydowanie jednym z tańszych rozwiązań. Nie daje poczucia stąpania po surowej, zimnej nawierzchni jak płytki, ale też jest zdecydowanie mniej kosztowna niż miłe w dotyku, puchate dywany czy nawet prostsze wykładziny. Kolejną kwestią jest czystość i utrzymanie jej. Każdy, kto odważył się położyć dywan lub choćby coś dywanopodobnego na balkonie, gdzie musiało się to zmierzyć z różną pogodą, deszczami, zimami, mrozami i wilgocią wie, jakim jest to utrapieniem. Sztuczna, syntetyczna trawa jest również niezwykle trwałą materią. Nawet narażona na ciągłe deszcze czy promienie słoneczne nie zmienia podczas użytkowania ani koloru ani struktury- może delikatnie traci formę tam, gdzie najczęściej się na niej staje. Jeśli nasz balkon nie jest zadaszony lub znajduje się w miejscu, które jest ciągle nasłonecznione, nie musimy się więc obawiać. Jej odporność na warunki atmosferyczne zmniejsza się z biegiem lat, wiadomo. Nic nie jest przecież nieśmiertelnie odporne. To, co na pewno trzeba jednak przyznać naszej syntetycznej trawie to to, że nie jest produktem jednosezonowym. Z powodzeniem posłuży nam przez kilka lat, zwłaszcza, jeśli okażemy jej trochę dobroci w postaci odpowiedniej pielęgnacji. 

Na co uważać ze sztuczną trawą?

Sztuczna trawa na balkon harmonijnie wypełni waszą przestrzeń na świeżym powietrzu. Idealnie zgra się z wszelkimi roślinami, jakie zapragniecie tam umieścić. Będzie świetną alternatywą dla prawdziwej trawy, która, choć możliwa do ulokowania w taki miejscu, jest niezwykle uciążliwa. Sztuczna trawa stworzona jest zazwyczaj na bazie polipropylenu. Co to dla nas oznacza? Głównie to, że wśród dziesiątek zalet ma jedną, poważną wadę. Nie jest zupełnie odporna na wysokie temperatury i mamy tu na myśli głównie żar z papierosów, czy świeczka, która wymknie się spod kontroli. 

Dodaj komentarz