Jakie są właściwości zdrowotne produktów różanych?

Róża to ulubiony kwiat wielu kobiet. Jej zapachu nie da się pomylić z żadnym innym. Tak samo wyjątkowego wyglądu. Mało kto jednak wie, że kwiat róży jest jadalny, a co najważniejsze może działać leczniczo. Istnieje kilka odmian dziko rosnących róż. W zależności od rodzaju może powstać olej z róży damasceńskiej czy syrop różany Jam&Jam. Dzisiaj wyjaśniamy, jakie są właściwości zdrowotne produktów różanych, a także gdzie je kupić. Zapraszamy do lektury.

Czym jest dzika róża?

Róża to nic innego jak kolczasty krzew. W Polsce występuje około 20 gatunków tego kwiatu. Wszystkie są jednak wyjątkowe, a niektóre szczególnie zaskakują swoim wyglądem oraz właściwościami. Niektóre odmiany pozwalają uzyskać z nich syrop różany Jam&Jam, inne dżem, a jeszcze inne świetnie sprawdzają się w przypadku kosmetyków. Dużą popularnością w przypadku tych ostatnich cieszy się olej z róży damasceńskiej. Jej piękny zapach sprawia, że można uzyskać wyjątkowy kosmetyk, który jednocześnie będzie miał świetne działanie regenerujące skórę. Wszystko dzięki obecnym w róży flawonoidom oraz witaminie C. Wiele na co dzień niespotykanych produktów różanych odnajdziesz na stronie kosmetykizdolinyroz.pl

Właściwości produktów z dzikiej róży

Jak już wiesz, dzika róża pozwala stworzyć produkty, które nadają się świetnie do pielęgnacji cery oraz takie, które mogą być odpowiednie do spożycia, a zarazem korzystnie działać podczas różnych terapii. Na szczególne wyróżnienie zasługuje między innymi:

  • syrop różany Jam&Jam – kwiatki róży z uwagi na szerokie zastosowanie, mogą być wykorzystane do produkcji między innymi wspomnianego syropu. Powstaje on z różny damasceńskiej. Dzięki temu zawiera bogactwo witaminy C, a także wiele przeciwutleniaczy, które sprawiają, że produkt ma antyoksydacyjne działanie. Wykazuje ponadto właściwości uspokajające i przeciwbakteryjne, które mogą pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych w przewodzie pokarmowym i wspomagać trawienie.
  • olej z róży damasceńskiej – jako produkt często powstaje na bazie innych olejków lub przez połączenie kilku z nich. Działa odmładzająco oraz regenerująco, a także odżywczo dla cery. Świetnie nadaje się do kąpieli, jak i do masażu. Często występuje np. w ozdobnej drewnianej butelce lub szklanej o ciekawym kształcie. Nadaje się na prezent dla bliskiej osoby.
  • miody – nie tylko syrop różany Jam&Jam, lecz także miód może być dobrym wsparciem podczas np. przeziębienia czy choroby. Ma właściwości antyoksydacyjne, posiada wszelkie minerały, a także witaminy z grupy B, witaminę C, jak i K. 

Gdzie kupić wyroby z różny damasceńskiej?

Przy wyborze produktów różanych, jak i innych, znaczenie ma oczywiście dostawca. Powinien on gwarantować najwyższą jakość doręczanych wyrobów, szczególnie jeśli chodzi o artykuły różane. Jednym z najlepszych, posiadających różnorodne produkty z róży damasceńskiej jest marka Kosmetyki z Doliny Róż. Znajdziesz szeroki wybór jej asortymentu na stronie: kosmetykizdolinyroz.pl. Już teraz sprawdź i zachwyć się wyjątkowym zapachem, a niekiedy i smakiem produktów!