Każdy dzień z klockami LEGO® DUPLO® uczy i rozwija!

Poszukując rozwijających zabawek, które będą wspomagać rozwój małego dziecka każdego dnia, warto sięgnąć po klocki z serii LEGO® DUPLO®. Są one przeznaczone dla najmłodszych, będąc w pełni bezpiecznymi pomocami w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Oto kilka zestawów, które w szczególności przypadną do gustu pociechom.

Seria LEGO DUPLO, czyli niekończąca się zabawa od małego!

Rodzice, którzy zastanawiają się, jak wprowadzić swoje dziecko do świata klocków, powinni wybrać serię LEGO DUPLO. Zabawki te przeznaczone są już dla 1,5 rocznych maluszków, które każdego dnia zdobywają nowe umiejętności oraz doskonalą te już posiadane. Warto zwrócić uwagę na najwyższą jakość produktu, a także bezpieczeństwo. Klocki przechodzą różnego rodzaju testy, tak aby upewnić się, że nie stanowią zagrożenia dla dziecka. Maluchy wprost uwielbiają LEGO, a dzięki serii LEGO DUPLO nie trzeba czekać, aż będą na tyle duże, by bawić się klockami zawierającymi drobne elementy. Codzienna zabawa rozwija wyobraźnię oraz pomaga doskonalić motorykę małą. Dzieci chętnie bawią się samodzielnie, a także z rodzicami, wspólnie spędzając czas. Oto kilka zestawów, które sprawdzą się doskonale zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek.

Ogród uprawowy

Oto zestaw LEGO DUPLO dla dziewczynki i chłopca – Ogród uprawowy, w którym posadzimy różnego rodzaju warzywa i owoce. To jednak nie wszystko – w ogrodzie znajdą się również zwierzęta, a dzięki będą mogły sprawdzić, jak zmienia się pogoda w kolejne dni. Zestaw ten jest doskonałym wprowadzeniem maluszka w świat przyrody. Rodzice mogą przy jego pomocy wytłumaczyć najmłodszym, jak zmieniają się pory roku lub z jakimi zjawiskami pogodowymi możemy mieć do czynienia. Kolorowe elementy zachęcą nie tylko do składania, lecz również do próbowania prawdziwych warzyw i owoców. Minki, które znajdują się na poszczególnych roślinach, pomagają dzieciom uczyć się trudnej sztuki wyrażania i nazywania emocji. Naukę mogą zacząć nawet dzieci, które ukończyły 1,5 roku. 

Mój pierwszy szczeniak i kotek z odgłosami

Większość dzieci już od najmłodszych lat marzy o tym, aby mieć w domu psa lub kotka. Nie wszyscy jednak mogą sobie na to pozwolić, natomiast każdy może zaoferować swojemu dziecku zestaw LEGO DUPLO Mój pierwszy szczeniak i kotek z odgłosami, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy. Będzie on również dobrym przygotowaniem dla tych, którzy planują przygarnąć zwierzę w przyszłości. Dziecko nauczy się, jak wygląda opieka nad nim oraz jakie zwierzątka mają potrzeby. Całość uświetniają odgłosy codziennych czynności, które dodatkowo zachęcają dzieci do zabawy. Zestaw będzie idealnym wyborem dla dziecka powyżej 18. miesiąca życia. 

Poznaj kulturę chińską

Naturalną cechą każdego dziecka jest ciekawość świata. Brakuje jednak materiałów edukacyjnych dla dwulatków, które interesują się nie tylko tym, co znajduje się wokół nich, lecz również tym, co dalekie i nieznane. Zestaw LEGO DUPLO Poznaj kulturę chińską to doskonała propozycja dla rodziców, którzy chcieliby przedstawić swoim pociechom Azję. Piękna, tradycyjna sceneria zachęca do odkrywania i poznawania tradycyjnego, chińskiego stylu życia. W zestawie znajdują się 3 minifigurki, którymi można bawić się na różne sposoby. Zestaw ten zachęca do tworzenia ciekawych historii, rodzice mogą również przemycać różnego rodzaju interesujące informacje, które dzieci jeszcze lepiej chłoną właśnie dzięki zabawie. Będzie on idealny zwłaszcza dla małych podróżników albo dla dzieci, które każdego dnia chciałyby odkrywać coś nowego.

Zabawa w kąpieli: pływający pociąg ze zwierzątkami

Jak sprawić, by codzienna kąpiel była ciekawa i rozwijająca? Okazuje się, że wieczorne rytuały nie muszą być dla dziecka jednolite, a wręcz nudne. Przeciwnie – wystarczy tylko sięgnąć po zestaw LEGO DUPLO Zabawa w kąpieli: pływający pociąg ze zwierzątkami, aby pociecha sama chciała wskoczyć do wanny. Jest to doskonała propozycja zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią spędzać czasu w wodzie. Rodzice natomiast nie muszą martwić się utrzymaniem zabawek w czystości, gdyż łatwo je otworzyć, a następnie przemyć. Zabawa w wannie dzięki klockom LEGO nabierze zupełnie innego wymiaru, gdyż maluszek będzie mógł nie tylko dryfować po wodzie, lecz również składać poszczególne elementy. Delikatne kolory pomogą natomiast wyciszyć się przed snem. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci po 18. miesiącu życia.