Kim jest Aldona Marciniak?

Urodzona w 1984 roku Aldona Marciniak jest popularną dziennikarką Eleven Sports, która rozpoznawalność zyskała przede wszystkim dzięki fachowym relacjom z wydarzeń związanych ze sportami motorowymi i Formułą 1. Jej nieszablonowa uroda w połączeniu z zaskakująco dużą wiedzą z zakresu „męskich” sportów sprawiła, że jest ona popularną twarzą Eleven Sports, a fajni Formuły 1 słuchają jej pełnych pasji relacji z prawdziwą przyjemnością.

Aldona Marciniak – wykształcenie i kariera medialna

Dziennikarka pochodzi z Warszawy, tu się urodziła, wychowała i mieszka na co dzień. Ukończyła LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Witkiewicza, a dalej studiowała na Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Jakiś czas temu wróciła do korzeni swojej edukacji i zaczęła właśnie na UW, na tym samym wydziale, na których studiowała, prowadzić zajęcia z zakresu dziennikarstwa sportowego.

Nie wszyscy wiedzą, że w młodości Marciniak pasjonowała się nie tylko sportem, ale i piosenkarstwem. W 2000 roku wystąpiła nawet w jednym z odcinków „Szansy na sukces”, śpiewając w nim utwór Edyty Górniak.

Aktualnie, poza pracą dla Eleven Sports, współpracuje także z Przeglądem Sportowym, jako redaktor artykułów i osoba przeprowadzająca wywiady z uczestnikami i trenerami sportów motorowych, w tym WRC i Formuły 1. Angażuje się również różnorodne plebiscyty organizowane przez redakcję Przeglądu Sportowego. Prowadziła wspólnie z Mateuszem Borkiem galę Przeglądu Sportowego, podczas której wybierano sportowca 100-lecia w Polsce.

Jako prowadząca gale i ważne jubileusza sprawdza się doskonale, dlatego angażowano ją także do Gali Mistrzów Sportu 2021 (współprowadzona przez nią wraz z Jerzym Mielewskim). Udane efekty jej pracy wskazują też, że nie zabraknie jej również na kolejnych edycjach tego ważnego, sportowego wydarzenia.

Dziennikarka chętnie bierze udział w projektach niezależnych, bywa obecna w programie „Pol Position” Michała Pola na Kanale Sportowym, nagrywa też podcast CoDrive.pl z Janem Olejniczakiem i Cezarym Gutowskim. W puli jej działalności wymienić można również współautorstwo biografii Roberta Kubicy pt. „Niezniszczalny”, którą napisała wraz z Cezarym Gutowskim, a ich wspólna książka spotkała się z ogromnym zainteresowaniem czytelników.

Prywatnie jest jedynaczką, o jej życiu, związkach czy dzieciach nic nie wiadomo. Marciniak dobrze pilnuje prywatnej sfery swojego życia i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić.

Jej bieżące posty, zdjęcia i ciekawostki z pracy można oglądać aż w czterech różnych mediach społecznościowych: na Twitterze, Facebooku, Youtube i Instagramie.