Kim jest Ewa Błachnio? [mąż, wzrost, dzieci]

Ewa Błachnio to jedna z najpopularniejszych artystek w naszym kraju. Przez 14 lat była członkinią ogromnie lubianego przez Polaków kabaretu Limo. W 2019 roku Błachnio połączyła siły z kolegą po fachu Łukaszem Kaczmarczykiem, który wcześniej występował z Kabaretem Młodych Panów. Duet zapełnia całe sale widzami. Jeśli chcecie poznać więcej ciekawostek z życia artystki, czytajcie dalej!

Ewa Błachnio — wiek, wykształcenie

Ewa Błachnio urodziła się 31 grudnia 1984 roku. Jej mama była nauczycielką języka rosyjskiego w Pruszczu Gdańskim, a tata był pracownikiem stoczni remontowej. Artystka jest absolwentką studiów w zakresie politologii i dziennikarstwa. W 2014 zdała eksternistyczny egzamin na aktora dramatu przed komisją egzaminacyjną ZASP.

Ewa Błachnio — mąż i dzieci

Błachnio bardzo mocno chroni swoją prywatność. Nie wiadomo, czy ma męża i w ogóle jakiegoś partnera. Dzieci nie posiada.

Ewa Błachnio — Instagram

Artystka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ewkablachnio. Aktualnie jej profil obserwuje 24,5 tysiąca użytkowników tego serwisu. Błachnio nie jest jednak zbyt aktywna i sporadycznie publikuje tam jakieś zdjęcia. Ze swoimi fanami dzieliła się głównie zdjęciami zza kulis programu Taniec z Gwiazdami, w którym brała udział jesienią 2016 roku. Jej partnerem tanecznym był Jacek Jeschke, zajęli 5. miejsce.

Ewa Błachnio — kariera

Swoją aktywność zawodową rozpoczeła w 2000 roku, mając zaledwie 16 lat. W latach 2000-2018 należała do Kabaretu Limo założonego przez Abelarda Gizę. W 2012 roku Ewa zagrała rolę Lucyny w filmie Swing, który został wyreżyserowany przez Gizę na podstawie jego własnej sztuki teatralnej. Można ją także zobaczyć w filmie W stepie wysokim z 2007 roku, gdzie zagrała epizodyczną rolę.

Po rozstaniu z kabaretem Limo rozpoczęłą współpracę z Łukaszem Kaczmarczykiem, który wcześniej związany był z Kabaretem Młodych Panów oraz działa indywidualnie.

Ewa Błachnio była również współprowadzącą Poliż temat w radiu RMF FM. Współtowarzyszyli jej Robert Korólczyk oraz Mariusz Kałamaga. Ponadto prowadziła wiele masowych imprez m.in.: Polsat Sopot SuperHit Festiwal, Sylwester z Dwójką czy Telekamery.