Kim jest Sylwia Banasik?

Urodzona w 1994 roku Sylwia Banasik jest polską piosenkarką, wokalistką i lubianą przez widzów aktorką musicalową. Prowadzi swój profil na Facebooku, gdzie obserwuje ją ponad 27 000 osób, ma również konto na Instagramie – tu zebrała pokaźne grono ponad 30 000 followersów. W mediach społecznościowych dzieli się z widzami zdjęciami ze swojej pracy, planu, ale również ogromem fotografii prywatnych, dzięki którym publiczność może ją lepiej poznać i szybciej polubić. Poza śpiewaniem i grą na filmowych planach z przyjemnością tworzy też teksty piosenek.

Sylwia Banasik – kariera i ciekawostki

Już od najmłodszych lat Banasik inspirowała się śpiewem i szukała możliwości występowania. Jej pierwszym występem, o którym zresztą wie niewiele osób był program muzyczno-rozrywkowy „Od przedszkola do Opola”. Wystąpiła w nim w roku 2004 i została laureatką tego prestiżowego w dziecięcym świecie wydarzenia, co sprawiło, że później regularnie brała udział w licznych konkursach wokalnych dla dzieci.

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia imienia Fryderyka Chopinie w Warszawie i co ciekawe, była wówczas w klasie saksofonu. Jej kariera muzyczna rozwijała się jednocześnie z teatralną. Występowała m.in. na deskach teatru Rampa na Targówku oraz w Teatrze Muzycznym Roma. Aktualnie współpracuje i jest związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz z kanałem Youtube Studio Accantus. W międzyczasie studiowała wokalistykę jazzową na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

W 2017 roku wcieliła się głosem w postać Belli z „Pięknej i Bestii” i była to jej pierwsza rola typowo dubbingowa. Śpiewała tu wszystkie partie wokalne tytułowej Belli.

Spektakle teatralne: „Przygody Sary”, „Obcy”, „Świat Bastiana”, „Zaczarowani”, „Rodzina Addamsów”, „Evita”, „Afera Mayerling”. Była również odtwórczynią roli KIM w musicalu „Miss Saigon” i Ewy w musicalu „Piloci”.

Osiągniecia:

  • I miejsce w Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie i wyróżnienie na gali finałowej w Warszawie
  • I miejsce w konkursie musicalowym ArtBem na Festiwalu FAMA
  • Partie solowe koncertu symfonicznego „Kantata Przemienienia” na płycie w dwóch albumach „Kolędy Polskie”

W ramach pracy Studia Accantus zachwyciła wykonaniem piosenki „As long as you’re mine”, którą wykonała wspólnie z Kubą Jurzykiem, sprawiając, że po plecach recenzentów, krytyków muzycznych i fanów, dosłownie przeszły ciarki. Utwór ten pochodzi z musicalu „Wicked” i można go znaleźć na kanale Youtube Studia Accantus.

W serwisie Patronite można znaleźć jej zbiórkę na wydanie debiutanckiej płyty i tym sposobem zostać jednym z patronów tego projektu.