Pojazdy elektryczne – hulajnogi i rowery

Pojazdy elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Dużo osób rezygnuje z pojazdów tradycyjnych na rzecz samochodów, rowerów lub hulajnóg zasilanych energią elektryczna.

Pojazdy elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Dużo osób rezygnuje z pojazdów tradycyjnych na rzecz samochodów, rowerów lub hulajnóg zasilanych energią elektryczna. Czy warto zainwestować w hulajnogę elektryczną lub e-rower? 

Zalety e-hulajnóg

Niewątpliwą zaletą e-hulajnogi jest to, że jest ona niewielkich rozmiarów. Dzięki temu pozwala szybko i sprawnie pokonać korki oraz dostać się do miejsca docelowego, a jednocześnie – zaoszczędzić sporo czasu.

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych, poza czasem, umożliwia również oszczędność pieniędzy. Nie wymaga ona bowiem tankowania, ubezpieczenia czy wizyt u mechanika – tym sposobem odpadają nam wydatki, jakie musielibyśmy ponieść w związku z użytkowaniem, na przykład, samochodu. Same koszty użytkowania elektrycznej hulajnogi nie są wysokie – oprócz samej hulajnogi, obejmują jedynie prąd. Co ważne, e-hulajnogę możemy naładować w dowolnym miejscu z dostępem do prądu – w szkole, pracy, na uczelni, w domu… Zajmie to dosłownie kilka godzin i jest tak proste jak ładowanie telefonu!

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych, w przeciwieństwie do wspomnianego samochodu, nie wytwarza niebezpiecznych i szkodliwych związków do atmosfery. Tym samym przyczynia się do zmniejszenia ilości smogu, co przekłada się na lepszą jakość powietrza i większy komfort poruszania się po mieście. Zastąpienie pojazdów spalinowych elektrycznymi ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko. 

Cechy roweru elektrycznego

Rowery składaki elektryczne mają bardzo podobne cechy, co e-hulajnogi. Napędzane energią elektryczną, nie produkują spalin ani nie przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. 

E-rowery nie potrzebują paliwa, wizyt u mechanika ani ubezpieczenia tak jak samochód. Zatem koszty użytkowania takiego roweru są dużo niższe niż samochodu. Dodatkowo rowery elektryczne pozwalają szybko i łatwo dotrzeć do szkoły, pracy, uczelni czy gdziekolwiek indziej – bez korków i niepotrzebnych nerwów. Rezygnacja z komunikacji miejskiej lub samochodu na rzecz rowerów elektrycznych pomaga także zadbać o aktywność fizyczną w ciągu dnia. Nie jest bowiem prawdą, że rowery elektryczne wyręczają rowerzystę z jakiegokolwiek wysiłku. One ułatwiają użytkownikowi pedałowanie lub osiągnięcie konkretnej prędkości przy użyciu mniejszej siły niż w przypadku tradycyjnego jednośladu. Dzięki temu każdy może korzystać z e-roweru – niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. 

Sklep z rowerami elektrycznymi Electofun oferuje pojazdy elektryczne wysokiej jakości, pozwalające na komfortowe i przyjemne przemieszczanie się po mieście i nie tylko!