Prezent dla dziecka, które nie skończyło jeszcze roku? Co podarować takiemu maluszkowi?

Brakuje Ci pomysłu na prezent dla dziecka, które niedawno pojawiło się na świecie? Skorzystaj z naszych propozycji! W tym poradniku podpowiadamy, jakie prezent warto kupić noworodkowi i kilkumiesięcznemu maluchowi, by był praktyczny i bezpieczny.

O czym pamiętać, wybierając prezent dla dziecka poniżej roku?

Szukając prezentu dla dziecka, pamiętaj o kilku zasadach. Przede wszystkim wybierz upominek dopasowany do wieku malucha. Jest to ważne z kilku powodów. Po pierwsze, zabawki dla starszaków nie są dostosowane do umiejętności mniejszych dzieci. Po drugie, takie gadżety mogą być dla malucha niebezpieczne – pomyśl choćby o niewielkich klockach, które dziecko może niechcący połknąć. Poza tym pod uwagę weź zdanie rodziców i ich sytuację: jeśli rodzina mieszka w bloku, wydająca głośne odgłosy zabawka raczej nie będzie dobrym pomysłem.

Pomysły na prezent dla maluchów

Dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia nie mają wygórowanych oczekiwań dotyczących prezentów. Na skomplikowane układanki, wieloelementowe puzzle czy pokaźne książki jeszcze przyjdzie czas! Maluchowi, który dopiero co pojawił się na świecie, podaruj mały, ale jednocześnie wyjątkowy upominek.

Odpowiedni prezent dla noworodka

Prezent dla noworodka powinien być praktyczny albo mieć wartość sentymentalną. A jeszcze lepiej, jeśli łączy ze sobą obie te cechy! Te kryteria spełniają personalizowane poduszki, które możesz opatrzyć wymyślonym przez Ciebie napisem: imieniem dziecka, jego datą urodzenia lub dedykacją. Tego rodzaju gadżet jest jednocześnie ułatwiającą zasypianie przytulanką, pamiątką i dekoracją dziecięcego pokoju.

Bezpieczny prezent dla 3-miesięcznego dziecka

Personalizowane poduszki, które ma w ofercie sklep Pastelove to również dobry pomysł na prezent dla dziecka mającego 3 miesiące. Zdecyduj się na model w wybranym przez Ciebie kolorze, na przykład pasującym do wystroju dziecięcego pokoju. Pamiętaj, by sprawdzić, z jakich materiałów jest wykonana taka poduszka: powinny być bezpieczne dla delikatnej skóry najmłodszych. Na tkaninę zwróć też uwagę, wybierając ubrania, kocyk czy śpiworek do wózka.

Personalizowana poduszka na prezent dla 3-miesięcznego dziecka

Pomysłowy prezent dla 9-miesięcznego dziecka

Co podarować 9-miesięcznemu dziecku? Nawet jeśli ma już swoją przytulankę, możesz dać mu kolejną tego rodzaju zabawkę; zadbaj jednak o to, by była wyjątkowa! Warunek ten spełniają personalizowane lalki Metoo dostępne w wielu wzorach do wyboru – odpowiednie zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Przytulanki tego typu są wykonane z miękkich materiałów i mają przykuwający dziecięcą uwagę design. Ponadto mogą pełnić kilka funkcji: koić przed zaśnięciem, towarzyszyć podczas podróży samochodem i być niezawodnym kompanem zabaw.

Duża lalka Metoo dla dziecka poniżej roku

Rozwijający przydatne umiejętności prezent dla 10-miesięcznego dziecka i starszego malucha

Jeśli maluch skończył 10-miesięcy, również możesz podarować mu pluszaka lub poduszkę. Jeśli wybierzesz wersję z personalizacją, prezent ten będzie pamiątką na lata! Starszemu dziecku, które niedługo skończy rok, warto kupić upominek, który na dłużej przykuje jego uwagę i wesprze rozwijanie nowych umiejętności. Może to być konik na biegunach – bujanie da maluchowi nie tylko mnóstwo frajdy, ale też uspokoi go – albo zachwycający jeździk stylizowany na Mercedesa.

Wiesz już, co warto wziąć pod uwagę, szukając prezentu dla malucha, który jeszcze nie skończył roku. Skorzystaj z naszych rad i inspiracji, by wybrać dla dziecka bezpieczny i zarazem praktyczny upominek!