Top 6 nowoczesnych gadżetów do kuchni – który wybrać?

Domowe posiłki mają wyjątkową moc! Z jednej strony, są zdrowsze od gotowych dań dostępnych w sklepach do szybkiego odgrzania. Z drugiej strony, posiłki zjadane w rodzinnym gronie stwarzają doskonałą okazję do rozmawiania z najbliższymi i spędzania z nimi czasu. Funkcjonalna kuchnia, której wystrój i zagospodarowanie przemyślałaś w najdrobniejszych szczegółach, to świetnie miejsce do gotowania całą rodziną. Jakie nowoczesne gadżety kuchenne warto wybrać do swojego domu?

Praktyczne gadżety do kuchni i urządzenia kuchenne – postaw na nowoczesny dom

Wspólne gotowanie, a potem biesiadowanie zacieśnia więzy, a przy okazji edukuje dzieci w kwestii zdrowych nawyków żywieniowych i obowiązków domowych. Jeżeli chcesz, aby w Twoim domu wszyscy chętnie korzystali z kuchni, zdecyduj się na praktyczne urządzenia i gadżety, które ułatwią gotowanie, a przede wszystkim sprawią, że będzie ono prawdziwą przyjemnością dla całej rodziny. Jakie urządzenia kuchenne i nowoczesne gadżety do kuchni mogą znaleźć się na takiej liście?

  1. Zlewozmywaki kuchenne wielokomorowe. To praktyczne zlewy, w których możesz jednocześnie przechowywać naczynia wymagające umycia oraz myć warzywa i owoce. Wiele modeli ma także dodatkową blokadę odpływu, np. z mniejszej komory, dzięki czemu możesz odmaczać w niej zaschnięte talerze czy garnki albo produkty spożywcze, które wymagają dłuższego oczyszczania, np. grzyby.
  2. Wielopoziomowa suszarka podręczna. Nawet jeśli naczynia myjesz głównie w zmywarce elektrycznej, na pewno masz w swojej witrynce pamiątkową zastawę, która jest w Twojej rodzinie od pokoleń albo po prostu zamiast myć szklanki, z których piłaś wodę, zazwyczaj tylko je opłukujesz… Z myślą o takich gospodyniach zaprojektowano zlewozmywaki z dodatkową przestrzenią do ociekania naczyń, na której możesz położyć także wielopoziomową suszarkę podręczną.
  3. Nakładki na zlewozmywaki kuchenne. Wielokomorowe zlewozmywaki kuchenne możesz traktować również jak dodatkową przestrzeń roboczą czy do przechowywania. Jeśli sięgniesz po nakładki na zlewozmywak, do Twojej kuchni może trafić dodatkowy ociekacz na naczynia lub warzywa albo deska do krojenia.
  4. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Wyciągana wylewka umożliwia łatwe i szybkie dotarcie strumieniem wody do trudno dostępnych miejsc nawet w dużych misach czy garnkach. Poza tym mycie naczyń lub opłukiwanie większych warzyw i owoców (np. kapusty lub arbuza) taką baterią z wyciąganą wylewką zapobiega rozlewaniu wody poza zlewozmywak kuchenny.
  5. Urządzenia wielofunkcyjne. Świetnym przykładem takiego rozwiązania są np. urządzenia z wymiennymi płytkami do opiekania kanapek typu panini, przygotowywania tostów i przyrządzania gofrów. Wybór takiego rozwiązania jest przyjaźniejszy dla domowego budżetu niż zakup trzech nowych urządzeń, a przy tym pozwala zaoszczędzić miejsce.
  6. Elektryczny grill. Wystarczy, że położysz go na blacie w kuchni i ustawisz odpowiednią moc oraz czas grillowania, a na Waszych talerzach pojawi się lżejsza wersja Waszej ulubionej marynowanej kartkówki lub wegańskiego specjału – marynowanego tofu. Grill elektryczny sprawia, że z mięsa łatwo wytapia się tłuszcz, a dzięki pochyłej konstrukcji ścieka na zewnątrz urządzenia.

Nasz subiektywny wybór nowoczesnych i przydatnych gadżetów do kuchni obejmuje tylko część z wielu popularnych artykułów i urządzeń kuchennych, które czynią gotowanie przyjemniejszym. Zastanów się, który z nich usprawni przygotowywanie posiłków w Twoim domu i uzupełnij o niego wyposażenie kuchni!