Wypróbuj NABU i przekonaj się, że działa lepiej niż zwykłe serum

Konwencjonalne kosmetyki pielęgnacyjne oddziałują głównie na powierzchniową warstwę skóry i nie mają zdolności przenikania do głębszych warstw. NABU to alternatywa o efektywności porównywalnej do iniekcji – lecz bez użycia igły! Nano-nebulizator wraz z zaawansowanym serum przeciwstarzeniowym to technologia jutra, którą możesz wykorzystać już teraz.

Jak to jest z tym wnikaniem składników aktywnych?

Skóra, będąca największym organem ludzkiego ciała, pełni przede wszystkim funkcję ochronną w organizmie. Stanowi niezmiernie istotną barierę, która zabezpiecza narządy wewnętrzne przed działaniem czynników zewnętrznych, uniemożliwiając przedostawanie się drobnoustrojów czy substancji chemicznych.

Twórcy kremów oraz innych produktów pielęgnacyjnych często utrzymują, że te kosmetyki działają w najgłębszych warstwach skóry. W jaki sposób wpływa to na jej właściwości ochronne? Samo nałożenie kosmetyku nie gwarantuje, że jego substancje czynne przedostaną się i wywołają pożądany efekt. Nawet w przypadku wysokich stężeń, większość cząsteczek nie jest w stanie przebić się przez barierę naskórka.

Większa biodostępność składników

Jak sprawić, by składniki aktywne dostały się do głębszych warstw skóry? W tym celu stosuje się różne metody zwiększania ich biodostępności.

Wśród nich najczęściej stosuje się:

  • Okluzję – polega ona na zastosowaniu masek tworzących szczelny, wodny film, który ułatwia wnikanie substancji aktywnych do skóry. Ta metoda wymaga ostrożności w stosowaniu. Nie powinno się jej nadmiernie używać, gdyż może to prowadzić do utraty wody z warstwy naskórka.
  • Mikronakłuwanie – stosowane na przykład podczas mezoterapii igłowej, tworzy w skórze drobne kanały. Powoduje to nie tylko zwiększone przenikanie substancji czynnych, ale również innych składników zawartych w preparacie. Metoda ta jednak może powodować podrażnienia i być bolesna.
  • Zastosowanie glikolu propylenowego w roli promotora przenikania – ten komponent wnika między warstwy lipidowe naskórka, a dzięki swoim właściwościom higroskopijnym przyciąga cząsteczki wody, które tworzą kanały w skórze. Korzystanie z tego rozwiązania na co dzień może prowadzić do trwałych zmian w warstwie rogowej, co z kolei może skutkować nadmierną utratą wody z naskórka.

Do tej pory najbardziej efektywną metodą podawania preparatów głęboko w skórę właściwą były zastrzyki. Niemniej jednak sposób ten ma swoje wady. Przede wszystkim miejsca nakłuć mogą być widoczne nawet przez kilka dni, powodując zaczerwienienie i bolesne siniaki.

Nie jest to też najprzyjemniejszy zabieg. Skóra wymaga czasu na regenerację – zazwyczaj nie zaleca się powtarzania tego rodzaju zabiegów częściej niż co dwa tygodnie, dlatego nie jest to rozwiązanie na codzienne potrzeby skóry. Przy wszelkich nakłuciach, nawet drobnych, istnieje ryzyko zakażenia bakteryjnego, więc kluczowe są sterylność i właściwa pielęgnacja po zabiegu.

NABU zapewni Ci efekt botoksu bez igły

Rozwiązaniem problemów z przenikaniem kosmetyków do głębokich warstw skóry jest nowatorska metoda stosowania serum w postaci nebulizacji. NABU to kompaktowy nebulizator, który generuje cząsteczki na tyle małe, że wnikają w skórę z efektywnością porównywalną do zastrzyków – bez konieczności jakiegokolwiek nakłucia! Przenośne urządzenie ma wielkość zbliżoną do smartfona. Wystarczy zaledwie 30 sekund 3-4 razy dziennie, aby osiągnąć efekt podobny do botoksu!

4 razy lepsza przenikalność

Nano-nebulizacja za pomocą atomizera NABU jest aż 3,72 razy efektywniejsza w przenikaniu do głębokich warstw skóry niż krem o identycznym składniku aktywnym, co potwierdzone zostało przez badania naukowe.

Badania in vitro dotyczące biodostępności dla formuł serum NABU oraz kremu popularnej marki, przeprowadzone przez SyVento w grudniu 2021 roku, wykazały większą efektywność NABU. Podczas badań analizowano przenikanie argireliny – w przypadku kremów przenikanie do głębokich warstw skóry wynosi jedynie 20%, podczas gdy NABU osiąga aż 72%! Jedynie zastrzyki są jeszcze bardziej efektywne.

Składniki aktywne zawarte w konwencjonalnych kosmetykach oddziałują głównie na warstwę rogową naskórka. Dlatego, jeśli poszukujesz sprawdzonego, bezpiecznego i efektywnego rozwiązania, postaw na NABU! Nebulizacja rzeczywiście działa, a cząsteczki przenikają do głębokich warstw skóry prawie cztery razy efektywniej niż w przypadku stosowania kremów!