Skrzynia na zabawki na ratunek naszej przestrzeni

Każdy to zna. Pierwszy krok- klocek Lego. Drugi krok- ulubiona zabawka dziecka wyśpiewa Ci kolejną piosenkę. Trzeci krok, Ty bliski załamania nerwowego, za to Twoja noga odjeżdża razem z autkiem policyjnym. Idziesz i myślisz, ile kosztuje święty spokój i gdzie można go kupić. Twoje dziecko ma tyle zabawek, że gdyby je tak wszystkie odsprzedał to można by opłacić mu pierwszy rok studiów. Może jednak zamiast podejmować tak radykalne kroki wypadałoby chociaż spróbować znaleźć mniej inwazyjne rozwiązanie? Pomyślmy jednak- który normalny śmiertelnik potrafi utrzymać w ryzach te tony zabawek? Spieszymy z odpowiedzią. Ten, który posiada taki magiczny wynalazek jak skrzynia na zabawki. Tajemnica pinterestowych, poukładanych precyzyjnie dziecięcych pokoików rozwiązana. 

Jak kupić najlepszą skrzynię na zabawki?

Skrzynia na zabawki powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Jasne, fajnie, jeśli będzie cieszyła oko. Najchętniej nasze. I tu pojawia się pierwszy problem, bo my najchętniej wybralibyśmy drewnianą skrzynię w stylu vintage, którą widzieliśmy kiedyś na Pintereście. Z imieniem dziecka wypisanym wymyślną czcionką, najlepiej białą, z wymalowanym ręcznie kwiatkiem. Nasze dziecko za to najchętniej wybrałoby duże pudło w kształcie jednorożca czy innego wozu strażackiego, do którego bez problemu w razie potrzeby samo się zapakuje. No cóż, albo znajdziemy kompromis, albo… odpuście od razu. W końcu ma być to część pokoju dziecka, dobrze, by mogło zadecydować choć częściowo. Zaryzykować można nawet stwierdzenie, że istnieje prawdopodobieństwo, iż wtedy będzie chętniej odkładać rzeczy na miejsce. Nikłe, ale jednak. W każdym razie skrzynia na zabawki powinna być jak najbardziej mobilna. Dlatego lepsze będą skrzynie drewniane lub plastikowe, w którym możliwe jest zamontowanie kołek. Oszczędzi to podłogę w naszym domu i nasze plecy- jak wiadomo, skrzynia zawsze stoi w złym miejscu domu. Powinna być też pojemna- to, że w tym momencie zabawek nie jest tak wiele, nie znaczy, że po następnych świętach dalej będziemy się z nimi mieścić w niewielkim pudełku. Ważna jest też kwestia utrzymania czystości- najprostsze do mycia będą zdecydowanie plastikowe, choć już nie tak piękne jak te drewniane. 

Skrzynia na zabawki DIY.

A co powiecie na wykonanie wymarzonej skrzyni na zabawki własnoręcznie i zaangażowanie w to dziecka? Najprościej będzie wykonać ją z drewna. Możemy wtedy spersonalizować ją, dobrać wielkość i wymiar, aby idealnie pasowała do pokoju. Pamiętajmy jednak o pomalowaniu jej na koniec porządnym utrwalaczem, np. lakierobejcą, aby bez problemu można było ją myć.