Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Po długim namyśle zdecydowałaś się umówić na zabieg depilacji laserowej? Cieszysz się, że przez kolejnych kilka lat zapomnisz o uciążliwym, ręcznym usuwaniu niechcianego owłosienia maszynką do golenia, depilatorem lub woskiem? Kobiety na całym świecie, które zdecydowały się na depilację laserową, potwierdzają, że była to jedna z najlepszych decyzji w ich życiu. Wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej pozwoliło im zaoszczędzić cenny czas i na co dzień umożliwiło cieszenie się idealnie gładką skórą. Na pewno wiesz, jak działa depilacja laserowa. Światło lasera przenika przez warstwę skóry i dociera do ciemnych mieszków włosowych. Zostają one wypalone, w efekcie czego włosy nie mają z czego wyrastać. Czas potrzebny na odbudowę mieszków to kilkanaście do nawet kilkudziesięciu miesięcy! W tym czasie zapomnisz co to niechciane owłosienie nóg, pachwin, okolic bikini, a nawet wąsika.

Jak dbać o skórę po zabiegach depilacji laserowej?

Bezbolesna depilacja laserowa nie powoduje żadnego dyskomfortu. Naturalnym objawem tego zabiegu jest zaczerwienienie skóry w miejscach, których depilacja laserem była wykonana. Laserowe usuwanie włosów wymaga tego, by zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie. Zaczerwienienia skórne są delikatną formą oparzeń, dlatego zaleca się ochronę skóry kremami nawilżającymi, balsamami i niewystawianie jej na promienie UV, w tym słoneczne i opalanie na solarium. Po usunięciu zbędnego owłosienia możemy odczuwać delikatne mrowienie oraz pieczenie. Tu także należy unikać drapania się. Pomocą mogą być leki o działaniu antyhistaminowym, hamujące uczucie świądu. Osobom po ukończonej depilacji laserem, zaleca się picie większych ilości wody, która nawadnia nasz organizm i przyspiesza regenerację skóry.

Co zrobić, zanim pójdziemy na zabieg depilacji laserowej?

Przed pójściem na depilację laserową powinniśmy unikać wszelkich zabiegów, powodujących osłabienie naskórka, w tym stosowanie peelingów złuszczających czy picie herbatek o działaniu fotouczulających. Jeśli lubisz długie kąpiele, pływanie lub wizyty w saunie, również należy z tych rzeczy zrezygnować. Dlaczego? Ponieważ dłuższy kontakt z wodą zawsze prowadzi do przesuszenia skóry.

Depilacja laserowa — czego unikać po zabiegu?

Po depilacji bezwzględnie należy unikać wizyt na solarium, saunie, basenie, a także brania gorących kąpieli, które wysuszają skórę. Nie powinniśmy również stosować kosmetyków na bazie alkoholi, nie można się opalać i używać samoopalaczy.