Termoochrona włosów. Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą?

Świadomość w dziedzinie stylizacji i ochrony włosów stale rośnie. Z tego też powodu coraz częściej mówi się nie tylko o odpowiednim myciu i układaniu, ale też o zabezpieczaniu podczas używania wysokiej temperatury. W poniższym artykule, zostały opisane sposoby jak robić to odpowiednio, czego używać i o czym pamiętać.

Jak temperatura niszczy włosy?

Zacznijmy od zrozumienia tego, jak ważne jest świadome dbanie o termoochronę. Kiedy znamy sens problemu, tego, co go powoduje, możemy o wiele lepiej zadbać o odwracanie szkody i zapobieganiu jej w przyszłości. 

Temperatura, która działa destrukcyjnie na włosy, zależy od ich rodzaju i aktualnego stanu. Rozjaśniane, cienkie i delikatne, nie powinny mieć kontaktu z prostownicą, suszeniem czy podobnymi sprzętami, przekraczającymi 160 stopni Celsjusza. Farbowany, lecz normalny stan, bez wyraźnych zniszczeń, wytrzyma temperaturę między 160 a 180 stopni. Jedynie bardzo odporne i mocne włosy wytrzymają temperaturę w okolicach 200 stopni, jednak warto pamiętać, że je również można z czasem uszkodzić, bez stosowania odpowiedniej ochrony.

Przesuszone i delikatne włosy, można zniszczyć zdecydowanie szybciej. Dodatkowo ich stan, bardzo zaznacza się w kwestii wyglądu, ponieważ tracą sprężystość, są suche i poszarzałe bez blasku, a także mają wyraźnie rozdwojone końcówki.

Produkty chroniące włosy przed wysoką temperaturą znajdziesz na: https://hair-shop.pl/

Jak chronić włosy mimo stosowania różnych urządzeń?

Jak już zostało opisane wcześniej, należy dostosować wysokość temperatury do stanu swoich włosów, ale to nie wszystko. Termoochrona włosów może być bardzo skuteczna, wystarczy pamiętać o połączeniu odpowiednich urządzeń, nawyków i kosmetyków, które zostały opisane w dalszej części.

Przede wszystkim, należy wybrać sprzęt z jak największą możliwością zmiany temperatury. W przypadku używania suszarki, warto zwrócić uwagę na używanie zimnego nawiewu. Chłodniejsza temperatura umożliwi suszenie, jednocześnie nie atakując struktury włosów zbyt wysoką temperaturą.

W przypadku urządzeń jak prostownica czy lokówka, najważniejszym o czym trzeba pamiętać to nie dotykanie włosów przed całkowitym wyschnięciem. Dodatkowo ważne jest, aby zadbać o higienę i czystość poprzez czyszczenie panelu prostującego z resztek włosów.

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą z pomocą kosmetyków?

Zniszczone włosy to nie tylko problem tych, którzy je posiadają, ale też osób, chcących się przed tym uchronić. Odpowiednie kosmetyki z dobrym składem, mogą być niesamowicie pomocne.

Produkty chroniące to między innymi spraye i mgiełki, których należy używać w odpowiedniej odległości od włosów, czyli około 30 centymetrów. Taki kosmetyk nakłada się na wilgotne włosy, przed użyciem jakiegokolwiek ciepła. A jak chroni włosy? Większość tego rodzaju preparatów, zawiera ksylozę, która przy użyciu ciepła tworzy warstwę ochronną i zabezpiecza strukturę włosa przed niszczącą temperaturą.

Dobrym nawykiem jest też stosowanie dobrze dobranych odzywek i masek, nie tylko chroniących, ale i odbudowujący włos. Odżywki warto stosować minimum 3 razy w tygodniu, natomiast maski raz w tygodniu na wilgotne włosy. A jak wybrać odpowiedni rodzaj kosmetyku? Zniszczone, suche i pozbawione blasku włosy to tak zwane włosy wysoko porowate i do tego właśnie rodzaju należy dobierać odżywki.