Jak depilować okolice bikini? Metody domowe i gabinetowe

Gładka okolica bikini może być efektem różnych zabiegów. Jakie z nich pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów? Zobacz metody usuwania niechcianych włosków znajdujących się w okolicach intymnych u kobiet.

Domowe metody usuwania włosków z okolicy bikini

Większość kobiet decyduje się na usuwanie niechcianego owłosienia w okolicy bikini w domu. Do dyspozycji są wtedy różne metody, które różnią się pomiędzy sobą swoimi właściwościami oraz efektami.

Najczęściej wybierane jest golenie, które może odbywać się maszynkami jednorazowymi, wielorazowymi. Zaleca się stosowanie odpowiednich kosmetyków do golenia, by zapobiegać podrażnieniom. Niestety, nawet wtedy mogą się one pojawić. Zabieg należy też regularnie powtarzać i niekiedy jest o problematyczny ze względu na goloną okolicę.

W okolicy bikini można również usuwać włoski za pomocą wosku oraz pasty cukrowej. To bardziej bolesna metoda, która polega na wyrywaniu włosków, natomiast daje ona dłuższe rezultaty widoczne nawet do około 3-4 tygodni.

Warto też zwrócić uwagę na cieszącą się powodzeniem metodę depilacji IPL. Polega ona na zastosowaniu specjalnego depilatora emitującego światło, które opóźnia wzrost włosków i powoduje, że skóra przez długi czas jest gładka. Minusem tego typu metody jest głównie wysoka cena urządzenia.

Metody gabinetowej depilacji strefy bikini

Z zabiegów polegających na usuwaniu włosków ze strefy bikini można skorzystać również w profesjonalnych gabinetach depilacji, salonach kosmetycznych, gabinetach i klinikach medycyny estetycznej. Wykorzystują one również metody, które nie są dostępne w ramach depilacji domowej.

W gabinetach można skorzystać przede wszystkim z profesjonalnej depilacji woskiem i pastą cukrową. Jest ona prowadzona przez ekspertów, dlatego pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów.

Na szczególną uwagę zasługuje natomiast depilacja laserowa, która pozwala na praktycznie trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Depilacja metodą laserową strefy bikini polega na naświetlaniu jej z użyciem urządzenia emitującego światło laserowe, co powoduje zniszczenie mieszków włosowych. W efekcie nie dochodzi do odrastania włosków, co powoduje, że jest to obecnie najnowocześniejsza metoda depilacji pozwalająca na uzyskanie trwałych rezultatów. Dla takich efektów trzeba wykonać najczęściej od 4 do 6 zabiegów depilacji laserem.

Gdy planowana jest trwała depilacja bikini Gdynia Laser Line jest miastem, gdzie można obecnie skorzystać z profesjonalnych usług w tym zakresie w polecanych gabinetach i klinikach. Więcej informacji na temat ich oferty, cen można już teraz uzyskać online.