Kim jest Dominika Kachlik?

Urodzona w Krakowie Dominika Kachlik, wiek 30 lat (1992) jest polską aktorką filmową, dubbingową i teatralną, która na scenie kinowej jest aktywna od roku 2015. Dodatkowo, poza kariera filmową, jest również wykonawczynią kilku piosenek do bajek dla dzieci.

Filmografia, seriale i słuchowiska

Od 2015 roku Kachlik zagrała już w dziesiątkach filmów i produkcji serialowych, aktywnie działa na scenie polskiego dubbingu, a w 2017 roku otrzymała prestiżową Nagrodę Opus Film w kategorii „dla aktorki, którą chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym”. Wyróżnienie to zawdzięcza głównie stworzonym przez siebie kreacjom w spektaklach „ICOIDI” oraz „Pibloktoq. Piosenki Marii Peszek”. Nagrodę wręczono jej podczas 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

  • Filmografia: „Krew z krwi”, „Przyjaciółki”, „Aż po sufit!” i „Singielka” z 2015, „Komisarz Alex” w 2017, „W rytmie serca”, „Ślad”, „Na dobre i na złe” oraz „Ojciec Mateusz” z 2018, „Ultraviolet”, „M jak miłość”, „Wojenne dziewczyny”, czy „O mnie się nie martw” z 2019
  • Dubbing serialowy: „Świat centaurów” 2021, „Absurdalna planeta” 2020, „Ernest i Rebeka” 2018, „Taffy”, „Noobees – epizody” oraz „Drużyna rycerzy” z 2018, „Sunny Pogodna”, „Kicia Rożek” i „Vikki RPM” z 2017 czy „BoJack Horseman” z 2015.
  • Dubbing filmowy: „Wyprawa na księżyc” 2020, „Avengers: Koniec gry” 2019, „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” 2018, czy „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” 2017

Aktorka ma na swoim koncie również słuchowisko zrealizowane dla Programu I Polskiego Radia w 2022 („Parawan” Andrzeja Strzeleckiego) oraz role teledyskach Ralpha Kamińskiego „Zawsze”, „Lato bez Ciebie”, „Morze” i „Wszystkiego najlepszego”. Rok wcześniej wystąpiła też w dobrze przyjętym teledysku Miuosha i Katarzyny Nosowskiej (tu w głównej roli).

Dominika Kachlik instagram

Kachlik aktywnie prowadzi konta społecznościowe, które zrzeszają dziesiątki tysięcy obserwujących ją regularnie osób. Na oficjalnym Instagramie @dominika.kachlik jej karierę i zdjęcia z życia prywatnego obserwuje już ponad 26 000 followersów. Aktorka publikuje na nim codzienne zdjęcia z życia, podróży, domu i planu filmowego, a widzów ujmuje naturalnym podejściem, lekkością robionych fotografii i ich autentyzmem. Wiele z umieszczanych przez nią zdjęć jest tak codzienna i „zwykła”, że aż daleka od typowego, aktorskiego świata, w którym wszystko lśni i dopracowane jest na najwyższym poziomie. Mało tego, aktorka nie wstydzi się pisać o tym, co trudne, łącznie z dręczącymi ją chorobami, stresem i napięciem, które nierzadko wpływa na jej życie. Przyznaj się do zmęczenia, przepracowania, a kiedy musi – znika, żeby doładować wewnętrzne baterie.

Dodaj komentarz