Modny tint do ust – jak go stosować?

Farbka do ust, stylowy, silnie napigmentowany odpowiednik szminki, kolor tak intensywny, że nie sposób go nie zauważyć? Da się zrobić! Wystarczy wykorzystać tint do ust – jeden z najpopularniejszych w ostatnich miesiącach kosmetyków do pielęgnacji i poprawiania barwy ust. Można śmiało powiedzieć, że to kosmetyczny hit, który spotyka się z coraz większym zainteresowaniem kobiet.

Tint do ust – co warto o nim wiedzieć?

Intensywnie kolorowy, wręcz niesamowicie nasycony barwą tint, to kosmetyk stworzony dla tych, którzy kochają wyrazistość, ale często unikają mocno pigmentowanych szminek z racji na efekt wysuszania ust. Tint opracowano więc tak, by nie tylko dodawał barwie barwy, ale i pielęgnował usta bez obaw o ich przesuszenie.

Stosowanie tintu – jak nakładać?

Bez względu na kolorystykę kupionego tintu, nakłada się go zawsze w ten sam sposób. Wykorzystujemy specjalny pędzelek, którym aplikujemy kosmetyk wprost na usta. Jego konsystencja wydaje się być bardzo mokra, dlatego trzeba odczekać chwilę, aż wargi wessą środek i dadzą pełny jego efekt. Działa to trochę tak, jak akwarelowa farbka nanoszona na papier. W pierwszych sekundach jest mokra, ale później papier zasysa ją, tworząc trwałą, niebrudzącą całość. Tint jest w tym przypadku lepszy bo działa o wiele szybciej. Wodnista konsystencja tintu może w pierwszym momencie zaskoczyć, ale jest absolutnie prawidłowa, więc śmiało można przystępować do aplikacji. Co ważne, trzeba zwrócić uwagę na precyzyjność jego nakładania. Uznając, że jest to pewnego rodzaju farbka wodna, trzeba uważać, żeby nie wyjechać nią poza usta.

Ważne: tint można nanosić w postaci kilku warstw. Każda kolejna sprawi, że kolor będzie jeszcze mocniejszy i pięknie wydobędzie całą gamę swego lśnienia, pozostając jednocześnie matowym! Patent dla osób, które preferują błyszczące, a nie matowe usta jest w tym przypadku prosty: wystarczy wykorzystać błyszczyk!

Przewagą tintu do ust nad klasycznymi szminkami jest jego niebywała trwałość. Podobnie jak farbka, tak i tint, utrzymuje się na wargach bardzo długo i nie ściera się tak szybko pod wpływem zwykłych czynności, jak jedzenie czy picie wody. Dodatkowo, w przypadku kilku warstw gwarantuje doskonały efekt przez wiele godzin i bez obaw można go użyć i do pracy i na wieczorną imprezę w gronie znajomych.

Wiele osób wykorzystuje tint jako bazę pod szminkę. Nie jest to w żaden sposób konieczne, ale jeśli lubi się na ustach kremową konsystencję szminki, to swobodnie można tak zrobić. W momencie starcia się wierzchniej warstwy, na ustach nadal pozostanie tint, utrzymując ich świetny kolor i przedłużając tym samym jego trwałość. 

Dodaj komentarz