Kilka pomysłów na to jak zmyć samoopalacz

Jak zmyć samoopalacz – poznaj sprawdzone metody!

Lubisz mieć opaloną skórę, a jednocześnie nie chcesz wystawiać jej na niekorzystne działanie promieni słonecznych? W takim razie prawdopodobnie korzystasz z samoopalacza, który nadaje twojej skórze pożądanego koloru, bez szkodzenia jej. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kosmetykami do samoopalania, to prawdopodobnie zdarza się, że na ciele pozostają nieestetyczne smugi. Czasami nawet osoby, które mają duże doświadczenie w używaniu samoopalacza mają problem z równomiernym nałożeniem kosmetyku. Wówczas pojawia się pytanie jak zmyć samoopalacz i pozbyć się nieestetycznych smug.

Jednym z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się plam i smug jest wykonanie średnio lub gruboziarnistego peelingu. Możesz zdecydować się na kosmetyk kupny lub przygotowany samodzielnie, np. z kawy i oliwy z oliwek. Już po jednorazowym peelingowaniu skóry zacieki powinny zniknąć. Jeżeli chcesz szybko i skutecznie usunąć np. plamy na dłoniach, to polecamy przetrzeć je alkoholem. Samoopalacz z pewnością zniknie. Pamiętaj jednak, że alkohol bardzo wysusza skórę, dlatego posiadaczki wrażliwej lub bardzo suchej skóry powinny zrezygnować z tej metody. Jeśli użyjesz alkoholu do zmycia samoopalacza, to pamiętaj, żeby nałożyć na skórę grubą warstwę kremu nawilżającego. Dzięki temu nie zaszkodzisz swojemu ciału.

Jak jeszcze możesz pozbyć się smug?

Nie chcesz korzystać z powyższych metod i dalej zastanawiasz się jak zmyć samoopalacz? Jeżeli szukasz gotowego rozwiązania, to wystarczy, że rozejrzysz się po sklepowych półkach. Z pewnością uda ci się znaleźć na nich kosmetyki dedykowane do zmywania samoopalacza. A jeśli masz suchą skórę, to polecamy zmywanie samoopalacza przy jednoczesnym ekstremalnym nawilżeniu. Na miejsca pokryte smugami nałóż grubą warstwę oliwki lub olejku, a następnie całość posmaruj czymś nawilżającym. Zostaw na mniej więcej dwadzieścia minut. Po tym czasie weź ciepłą kąpiel lub ciepły prysznic, w tym czasie pocierając skórę za pomocą gąbki lub szczotki. Na koniec nałóż jeszcze na skórę masło lub nawilżający balsam.

Jesteś tradycjonalistką? Co powiesz na użycie zwykłego, szarego mydła? Jest to produkt stosowany przez wiele osób, do mycia rąk, włosów, a także prania i usuwania plam. Jeśli więc chcesz pozbyć się smug po samoopalaczu, sięgnij po najzwyklejsze, szare mydło. Gwarantujemy, że umycie nim poplamionej skóry da naprawdę dobre efekty. Już po jednorazowym zastosowaniu twoja skóra powinna zyskać jednolity kolor.