Co to takiego Karty Grabowskiego?

Ostatnio Polska oszalała na punkcie pewnego gadżetu. Mowa tu o Kartach Grabowskiego. Jest to unikalna seria gier edukacyjnych opracowana przez nauczyciela matematyki- Andrzeja Grabowskiego. 

Kim jest twórca Kart Grabowskiego?

Andrzej Grabowski jest nauczycielem matematyki z wieloletnim doświadczeniem. To właśnie na podstawie swoich obserwacji i metod stworzył Karty, które przez zabawy mają wspomóc naukę królowej nauk. Pierwsze gry opracował w połowie lat 90. Już wtedy odniosły one wielki sukces, postanowił więc kontynuować swoją serię i wypuścić jeszcze dwa rodzaje kart. Andrzej Grabowski jest zwolennikiem edukacji poprzez zabawę, wierzy więc, że odpowiednio dobrane metody są w stanie zachęcić do matematyki nawet najoporniejsze umysły. Wszystko wskazuje na to, że ma rację, ponieważ efekty mówią same za siebie. Dzieci za pomocą jego Kart uczą się szybciej i dużo chętniej. Korzystając z tej metody osiągają też widocznie wyższe wyniki w szkole. 

Dla kogo są przeznaczone Karty Grabowskiego?

Karty Grabowskiego to zbiór gier matematycznych przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym. Grupą docelową były maluchy w wieku od 5 o 10 lat, ale szybko znalazły uznanie szerszej grupy wiekowej. Szybko zdobyły też rozgłos wśród nauczycieli, którzy chętnie korzystali po nie na swoich lekcjach i rekomendowali uczniom. Sam Grabowski stworzył więc na swojej stronie internetowej ofertę skierowaną specjalnie do nich. Również dla rodziców Karty Grabowskiego są świetną opcją, by zachęcić w domu dzieci do nauki. Zamiast ślęczenia popołudniem nad książkami i zmuszania do wertowania kolejnych stron zadań korzystają z innowacji wprowadzonej przez Grabowskiego, mocno ją przy tym chwaląc. 

Co zawierają gry Grabowskiego i w czym pomagają?

Karty Grabowskiego pomagają w nauce odejmowania, dodawania, mnożenia i nie tylko. Pomagają również w rozwinięciu umiejętności logicznego myślenia głównie dzięki serii gier logicznych. Rozwijają też koncentrację i uczą zdrowej rywalizacji. W do tej pory wypuszczonych seriach znajdziemy: Karty Grabowskiego: Tabliczka mnożenia, Karty Grabowskiego: Dodawanie i odejmowanie, Karty Grabowskiego: Gry logiczne. 

Oficjalna strona. 

Na oficjalnej stronie kartygrabowksiego.pl znajdziemy również blog dedykowany głównie rodzicom i nauczycielom, ale też dzieciom. Odnajdziemy tam całą ofertę gier i kart, ale też systematycznie wrzucane nowinki, zagadki logiczne i wartościowe artykuły dotyczące nauki matematyki, ale nie tylko. Przeczytamy też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące autorskiego projektu Grabowskiego.