Czy warto zapisać dziecko do przedszkola anglojęzycznego?

W anglojęzycznych przedszkolach dzieci mają szansę na efektywną naukę języka obcego już od najmłodszych lat, co daje duże szanse na perfekcyjne opanowanie tego języka w przyszłości. Co ważne, anglojęzyczne przedszkola kształcą nie tylko umiejętności językowe, ale również dzięki bogatej ofercie edukacyjnej pozwalają również na rozwój innych zdolności.

W anglojęzycznych przedszkolach dzieci mają szansę na efektywną naukę języka obcego już od najmłodszych lat, co daje duże szanse na perfekcyjne opanowanie tego języka w przyszłości. Co ważne, anglojęzyczne przedszkola kształcą nie tylko umiejętności językowe, ale również dzięki bogatej ofercie edukacyjnej pozwalają również na rozwój innych zdolności.

Czy przedszkolak poradzi sobie z nauką języka angielskiego?

Nie da się ukryć, że dzieci bardzo różnie mogą reagować na początek przedszkola. Jedne idą bardzo chętnie, drugie mają z tym problem i nie są w stanie bez łez rozstać się z rodzicami. Szczególnie w tym ostatnim przypadku opiekunowie zastanawiają się, czy dziecko będzie w stanie dobrze funkcjonować w placówce językowej. Jest to jak najbardziej możliwe pod warunkiem jednak, że wybiorą dobrą placówkę, z odpowiedzialną, wykształconą i w pełni profesjonalną kadrą pracowników, która będzie umiejętnie poprzez zabawę nauczać języka angielskiego.

Warto pamiętać o tym, że początkowo nauka dotyczy bardzo prostych zwrotów, przystępnych dla małego człowieka, który na tym etapie powinien osłuchać się z językiem obcym, co znacząco ułatwi mu późniejszą naukę.

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola anglojęzycznego?

Jest wiele korzyści wynikających z uczęszczania dziecka do przedszkola anglojęzycznego, przy czym tą zdecydowanie najważniejszą jest obycie malucha z językiem obcym, co w przyszłości zaowocuje ułatwioną jego nauką. Warto pamiętać o tym, że przedszkolaki uczą się bardzo prosty słów i zwrotów, na tym etapie nigdy nie jest przekazywana im wiedza gramatyczna, nie należy więc liczyć na to, że dziecko w wieku przedszkolnym opanuje język angielski do perfekcji. Na tym etapie dzięki zabawie opanuje postawy dające solidne fundamenty do dalszej nauki i pogłębiania wiedzy.

Nauki języka angielskiego w przedszkolu nie należy utożsamiać z tym, jak wygląda nauka języka w szkole. W pierwszym przypadku jest ona zawsze prowadzona w formie zabawy, po to, by obcowanie dziecka z językiem obcym było przyjemnością, a nie nieprzyjemnym, wymuszonym obowiązkiem.

Język obcy w życiu zawodowym dorosłych ludzi jest niezwykle ważny – szczególnie język angielski, jeden z najpopularniejszych na świecie, pozwalający na swobodną komunikację w wielu krajach. Przedszkole to najlepszy moment na rozpoczęcie nauki języka obcego przez zabawę. Dziecko nawet nie wie, że poprzez wierszyki, piosenki czy rymowanki przyswaja wiedzę, a po pewnym czasie stosowanie podstawowych słów i zwrotów w języku angielskim jest dla niego całkowicie naturalne. Wybór przedszkola anglojęzycznego to dla dziecka znacznie łatwiejszy start w przyszłość, możliwość solidnego osłuchania się z językiem obcym oraz możliwość rozwoju wielu zainteresowań. Jak wygląda nauka języka obcego w przedszkolu? W większości przypadków w przedszkolach anglojęzycznych grupą zajmuje się dwóch nauczycieli. Jeden z nich mówi do dzieci wyłącznie w języku angielskim, drugi natomiast jest dwujęzyczny.

Nie tylko nauka języka obcego

Obecnie przedszkola anglojęzyczne takie jak BAMBINI, w większości placówki prywatne, stawiają nie tylko na naukę języka obcego, ale również na rozwój innych umiejętności i talentów u dzieci. Stąd też bardzo szeroka oferta zajęć, obejmująca między innymi:

  • kodowanie,
  • teatr,
  • rytmikę,
  • taniec,
  • sporty walki,
  • malarstwo,
  • muzyka,
  • zajęcia dla małych naukowców i wiele innych.

Oferta zajęć dodatkowych w przedszkolach z językiem angielskim zależna jest od indywidualnych założeń danego przedszkola. Co ważne, zajęciom dodatkowym również towarzyszy nauka języka obcego w trakcje zabawy.